1. Об’єми вершинних лісоматеріалівСкачати 14,56 Kb.
Дата конвертації25.04.2020
Розмір14,56 Kb.

1. Об’єми вершинних лісоматеріалів.

Об'єм колоди визначається методом вершинного діаметра, методом серединного діаметра та методом кінцевих перерізів.

Для кожної колоди індивідуально системою обліку автоматично підраховується товщина кори. Алгоритм підрахунку визначається породою деревини та залежить безпосередньо від діаметра колоди.

2. Обміри круглих лісоматеріалів.

Довжину круглих лісоматеріалів вимірюють рулетками, товщину – вимірними скобами або складним метром. Товщину колод і кряжів згідно ДСТу 2292-74 вимірюють у верхньому торці. При вимірювання товщини верхнього торця необхідно брати середнє значення між більшим та меншим діаметрами. Діаметри круглих ділових лісоматеріалів вимірюють без кори – кора в об’єм деревини не включається.3. Таксація круглих ділових матеріалів. Класифікація лісової продукції.

круглі ділові лісоматеріали, бічна поверхня яких зберігає форму деревного стовбура4. Визначення об’ємів стовбурів і їх частин по таблицях об’ємів циліндрів.

Vст. = g·h·f , (1)

де, g – площа поперечного перерізу по таксаційному діаметру, м2;

h – висота дерева, м;

f –видове число.

Для визначення об’ємів стовбурів за цією формулою необхідно виміряти таксаційний діаметр та висоту дерева (h). По таксаційному діаметру визначити площу поперечного перерізу (g), а видове число (f) визначити за однією з раніше розглянутих нами формул або за таблицями проф. Ткаченка чи за таблицями визначення старого видового числа стовбура за трьома входами. Об’єми стовбурів визначаються наближено.5. Таблиці об’ємів колод і метод їх складання.

Об'єм ділової деревини обліковується без кори у щільних кубічних метрах за таблицями ДСТУ 4020-2-2001 «Лісоматеріали круглі та пиляні. Методи обмірювання та визначення об'ємів. Дрова обліковуються у корі в складських кубометрах і переводяться у щільні кубометри за допомогою коефіцієнтів повнодеревності, наведених в додатку Д ДСТУ 4020-2-2001.

За допомогою зазначених нормативних документів визначають об'єм деревини незалежно від місця її заготівлі.

В ДСТУ 4020-2-2001 (додаток В) враховується деревна порода при визначенні об'ємів круглих лісоматеріалів без кори за серединним діаметром колод з корою. При визначенні об'ємів лісоматеріалів без кори за серединним діаметром без кори деревна порода не враховується (додаток Г).Для визначення об'ємів колод за верхнім діаметром використовують таблиці, наведенні в ГОСТ 2708, в яких також не враховуються деревні породи. Класифікація лісоматеріалів - це поділ лісових товарів за основними ознаками на класи, підкласи, групи.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка