Аналіз твору А. Камю «Чума»



Сторінка1/8
Дата конвертації05.02.2019
Розмір79 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8

Тема: Аналіз твору А. Камю «Чума»

Мета: розглянути шукання письменником життєвих істин, прослідкувати вплив екзестенціалістських ідей на творчість А. Камю, розглянути систему образів героїв роману, символіку чуми, ідейно-художні особливості роману; активізувати пізнавальну діяльність; виховувати активну життєву позицію, людяність.

Тип уроку: комбінований урок (урок – пересторога).

Обладнання: ілюстрації до твору, портрет письменника, збірка творів А.Камю, підручники.

Епіграф: «Єдине, що мені важливо, - це бути людиною»

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань:

  • У кожного на паті є опорний конспект-схема, ми на протязі всього уроку будемо працювати і до кінця уроку закінчимо заповнювати схему. (У схему вписуємо автора і назву роману).

  • Кожний твір письменника – це частка його життя, душі, поглядів і неможливо зрозуміти зміст твору та ідеї вираження думок без знання біографії і світогляду автора.

  • Тому згадаймо основні моменти життя А. Камю. (Учні називають основні віхи життя автора. Камю захоплювався філософією і течія екзистенціалізму йому близька).

  • Що з себе представляє екзистенціалізм? (Витік філософії).

  • Чому А. Камю захопився поглядами екзистенціалістів? (Проблематика того часу, епоха ВВВ, рух опору, настрій, який тоді панував).

  • Чому твір Камю вважають романом – притчею?

ІV. Робота над новим матеріалом: (аналіз роману). (Запис у конспект – схему).

    1. З чим у вас асоціюється зазначена в назві твору «Чума»? (Фашизм).

    2. Що несе фашизм людям? (Розлуку, попелище, спустошення, смерть, самотність).

    3. Що є символом фашизму у романі? (Чума).

    4. Як автор відображає наслідки чуми у творі? (Навести приклади з твору).

    5. Чому для передачі суті фашизму Камю вибрав саме чуму? (Чума – це не просто хвороба, яка, якщо її не вилікувати, заражає велику кількість людей і зачумлює світ).

    6. Хто з героїв роману справив на вас враження?

- Робота над образами роману:

а) борці з чумою; (Ріє – обов’язок служби, Тарру, Рам бер – совість – вони інакше не можуть);

б) примиренці; (Грін, Панлю – помічники – добровольці);

в) герої, для яких чума благо; (Заповнюємо конспект – схему).

- Які події впливали на формування поглядів?

- Після аналізу позитивних героїв важливо зазначити:

«… Смертельная опасность выявляет лучшие черты характера, рискуя жизнью, добровольцы помогают врачам бороться со страшой болезнью. Эпидемия не утихает, но люди… привыкают к ней и апокалиптические картины уже не способны повергнуть их ы ужас». (Есть больше оснований восхищиться людьми, чем презирать их).

- Примиренці – невиразні образи, вони стоять осторонь і дотримуються думки «…моя хата з краю, нічого не знаю».

- Опустили руки і зживаються зі станом чуми.

V. Узагальнення набутих знань:


(…Микроб чумы не умирает, никогда не исчезает, он может десятилетиями спать и терпеливо ждать своего часа… И, возможно, прийдет день, когда чума пробудет крыс и пошлет их околевать на улицы счасливого города.).

VІ. Домашнє завдання: запишіть проблемне питання і попробуйте дати відповідь письмово.



Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка