Цигарки повільна смертьСторінка1/4
Дата конвертації05.02.2019
Розмір45 Kb.
ТипПлан-конспект
  1   2   3   4

План-конспект

виховної години на тему:
«Цигарки – повільна смерть»
Мета: довести учням шкідливість куріння та негативний його вплив на організм людини.
Форма проведення: бесіда.
Місце проведення: класна кімната.
Група 29 
Історичний аспект тютюнопаління

Курити тютюн почали ще глибокої давнини. Проте, масове розповсюдження куріння розпочалось аж після відкриття Колумбом Америки у 1492 р. Індіанці скручували сухе листя рослин в трубочку (рослина – “петум”, а трубочка – “сигаро”) і курили. Також використовували для куріння ще й довгі трубки – “табако”, наповнені листям петума, яке вважали священними і вживали як лікарський засіб. Жителі острова пригощали Колумба і його команду “сигаро” і “табако” в знак поваги та дружби. Повернувшись в Європу, матроси привезли з собою “петум”.

Згідно з одними джерелами, тютюн отримав свою назву від місцевості, звідки був вивезений, за іншими – від індіанської трубки для куріння. З Іспанії тютюн поширився в інші країни. На наших теренах паління тютюну поширилося у XVII ст.

Французький посол в Португалії Жан Ніко 1560 р. приніс в подарунок своїй королеві Катерині Медичі листя тютюну, подрібнене в порошок для нюхання. На його думку, тютюнове листя мало лікувальні властивості, частково позбавляючи від головного болю. Так від прізвища Ніко і походить назва діючого компоненту тютюну – нікотин.

Масове поширення цигарок пов’язане зі створенням машини для їх виготовлення, яку винайшов Джеймс Бонсак 1884 р. За кількістю скручуваних сигарет машина заміняла 48 працівників. Ще одним критичним винаходом стала поява переносних безпечних сірників, які дозволяли прикурювати будь-де. До 20 – 30-х р. XX ст. вже були такі люди, які курили протягом кількох десятиліть і встигли відчути наслідки – задишку, подразнення в горлі, ранковий кашель. Після закінчення Першої світової війни з’явилися перші жертви доти нечуваної хвороби – раку легень.

Перший час куріння переслідувалось. В Англії курців піддавали жорстоким покаранням навіть до смертної кари, а голови з трубками виставляли на площах. У Турції курців саджали на кіл, у Персії відрізали губи і ніс. В Росії під час царювання Михайла Романова курців карали тілесним побиттям. Торговців тютюну карали за розповсюдження товару, після чого все одно його ввозили контрабандою.

Про те, що курити шкідливо, напевно, знає кожен. Навіть сам надпис Міністерства охорони здоров’я на пачці сигарет попереджає про це. Беручи приклад з дорослих, часто це батьки, діти починають палити з 12 річного віку, а то і раніше. Так за статистикою, у світі кожні вісім секунд від куріння передчасно вмирає одна людина, а всього за рік – більше п’яти мільйонів осіб!!! В Україні від хвороб, пов’язаних з курінням, щороку помирає майже 100 тис. осіб.

Промовистим є також фінансовий аспект тютюнопаління. Найдешевші цигарки коштують 3 гривні, дорожчі – 5-8 грн. Середньостатистичний курець зі стажем 2-3 рр. споживає вдень одну пачку, в місяць – 30, у рік – 360 пачок!!! Отже, множачи середню вартість 5 грн на 1  пачку вдень матимемо: 150 грн на місяць, 1800 грн на рік, 9000 за п’ять років!!! А чи варто?


Каталог: ped prakt 5 kyrs -> files
files -> Конспект уроку з Охорони праці. Тема: «Види кровотеч. Перша допомога при кровотечах. Травматичний шок і його профілактика. Поняття про забиті місця, вивихи та розтягнення зв’язок.»
files -> «Вимоги до опалення, вентиляції. Види освітлення. Санітарно-побутове забезпечення працюючих.»
files -> «Отруєння алкоголем, нікотином, лікарськими препаратами. Отруєння чадним газом, грибами.»
files -> «Надання першої допомоги потерпілому при пораненнях. Правила накладання стерильних пов’язок. Перша допомога при кровотечах.»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка