Ендоскопічні прилади планСкачати 24,27 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації08.10.2020
Розмір24,27 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

ЕНДОСКОПІЧНІ ПРИЛАДИ

План:

Гнучкий ендоскоп

Гастрофіброскоп

Бронхофіброскоп

Дуоденофіброскоп

1. Історія ендоскопії

  • У своєму розвитку ендоскопія пройшла через кілька стадій, характеризувалися вдосконаленням оптичних приладів і появою нових методів діагностики та лікування. До певного часу огляд внутрішніх органів без хірургічного втручання був неможливий.
  • Лікарям були доступні тільки такі неінвазивні методи дослідження внутрішніх органів, як пальпація, перкусія і аускультація.
  • Перші спроби застосування ендоскопії були зроблені вже наприкінці XVIII століття, але це були небезпечні і нездійсненні спроби. Тільки в 1806 Філіп Боззіні (Ph.Bozzini), що вважається в даний час винахідником ендоскопа, сконструював апарат для дослідження прямої кишки і порожнини матки. Апарат був жорстку трубку з системою лінз і дзеркал, а джерелом світла була свічка.
  • У подальшому свічку в ендоскопії змінила спиртова лампа, а замість жорсткої трубки вводився гнучкий провідник. Однак, головними ускладненнями обстеження залишалися опіки, від яких медики частково позбулися тільки з винаходом мініатюрних електроламп, які зміцнювалася на кінці вводиться в порожнину апарату. У закриті порожнини, що не мають природного зв'язку із зовнішнім середовищем, апарат вводився через створюване отвір (прокол у стінці живота чи грудної клітини). Тим не менш, до появи волоконно-оптичних систем ендоскопічна діагностика не отримала широкого застосування.
  • Можливості ендоскопії істотно розширилися з 2-ої половини XX століття з появою скляних волоконних світловодів і на їх основі - приладів волоконної оптики. Огляду стали доступні майже всі органи, збільшилася освітленість досліджуваних органів, з'явилися умови для фотографування та кінозйомки (ендофотографія і ендокінематографія), з'явилася можливість запису на відеомагнітофон чорно-білого або кольорового зображення (використовуються модифікації стандартних фото-і кінокамер).
  • Документування результатів ендоскопічного дослідження допомагає об'єктивно вивчати динаміку патологічних процесів, що відбуваються в будь-якому органі.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка