Фізична реабілітація хворих на бронхіальну астмуДата конвертації10.05.2019
Розмір7,7 Kb.
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ

Дитко В. В., студ. 4-го курсу; Щербак І. Б., лікар

Наукові керівники – д. м. н., проф. Приступа Л. Н.; к. м. н., доц. Щербак Б. І.

СумДУ, кафедра ортопедії, травматології та НС

Бронхіальна астма характеризується нападами задухи різної тривалості і частоти.

Проведений нами порівняльний аналіз літературних даних показав, що невідкладна медикаментозна терапія, спрямована на купажування нападів задухи у хворих на бронхіальну астму у більшості випадків є малоефективною.

Нашими дослідженнями було підтверджено високій ступінь ефективності фізичних методів реабілітації.

Для купажування нападу задухи у хворих на бронхоспастичний синдром бронхіальної астми лікар кінцевою частиною фаланги середнього або вказівного пальця правої руки проводить досить значний тиск у біологічно активну точку (VC-22 Тянь-Ту), яка знаходиться на передньо-серединному меридіані на 0,7 см вище середини верхнього краю яремної вирізки грудини. Тиск здійснюється рівномірно у напрямку до заду і донизу до появи у хворого помірного місцевого больового відчуття. Через 1,5-2 хвилини, коли дихання хворого покращується, тиск послаблюють.

У випадках поєднання важкого нападу бронхіальної астми з іншими захворюваннями, які входять до групи хронічних неспецифічних захворювань легень, ефективність фізичної реабілітації можна підвищити шляхом додаткового натискання на іншу біологічно активну точку (VG 14 Да-Чжуй), яка знаходиться на задньо-серединному меридіані при максимальному згині шиї у впадині між остистими відростками VII шийного і I грудного позвонків. У разі необхідності тиск на обидві точки продовжують до 5-6 хвилин. Після закінчення маніпуляції грудну клітину хворого і шию закутують теплою тканиною і протягом двох годин він знаходиться у напівліжковому режимі.

У міжнападному періоді хворому проводять масаж комірної ділянки спини, грудної клітини, дихальної мускулатури (грудиноключичнососкові, міжреберні м’язи, м’язи животу), а також масаж спини (особливо паравертебральних областей). Тривалість масажу 10-15 хв., курс 15-20 процедур.

Таким чином, внаслідок наявності чіткого сегментарно-рефлекторного зв’язку вищеназваних біологічно активних точок з органами дихання, у хворих з бронхоспастичним синдромом бронхіальної астми вільно відкашлюється накопичене мокротиння, послаблюються голосні свистячі хрипи, зникає ціаноз, зменшується задуха, через 5 хвилин цілком купажується напад задухи, відпадає необхідність у терміновій госпіталізації.Запропоновані методи фізичної реабілітації не викликають у хворих на бронхіальну астму будь-яких ускладнень та побічних явищ.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка