Інструкція для медичного застосування лікарського засобуСкачати 56,09 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації03.05.2019
Розмір56,09 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

ІНСТРУКЦІЯ


для медичного застосування лікарського засобу


АМІКАЦИД


(AMIKACID)
Склад:

діюча речовина: amikacin;

1 мл розчину містить амікацину сульфату еквівалентно амікацину 250 мг;допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метабісульфіт (Е 223), кислота сірчана, вода для ін’єкцій.
Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин.
Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Аміноглікозидні антибактеріальні засоби. Інші аміноглікозиди. Амікацин.

Код АТХ J01G B06.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Амікацин – напівсинтетичний антибіотик групи аміноглікозидів широкого спектра дії. Проявляє бактерицидну дію. Активно проникаючи через мембрану бактерій, необоротно зв’язується з 30S субодиницею рибосом, що пригнічує синтез білка збудника.

Високоактивний відносно аеробних грамнегативних бактерій: Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Serratia spp., Providencia stuartii.

Активний також щодо деяких грампозитивних бактерій: Staphylococcus spp., (у т. ч. штамів, стійких до пеніциліну, метициліну, деяких цефалоспоринів), деяких штамів Streptococcus spp.

Неактивний щодо анаеробних бактерій.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Після внутрішньом’язового введення всмоктується швидко і повністю. Максимальна концентрація (Cmaх) у плазмі крові при внутрішньом’язовому введенні лікарського засобу у дозі 7,5 мг/кг – 21 мг/мл, після внутрішньовенної інфузії у дозі 7,5 мг/кг протягом 30 хв – 38 мкг/мл. Час досягнення максимальної (Cmaх) концентрації у плазмі крові після внутрішньом’язового введення – приблизно 1,5 години.Розподіл.

Рівномірно розподіляється у позаклітинній речовині (вміст абсцесів, плевральний випіт, асцитична, перикардіальна, синовіальна, лімфатична і перитонеальна рідина); у високих концентраціях виявляється у сечі; у низьких – у жовчі, грудному молоці, водянистій волозі ока, бронхіальному секреті, мокротинні та спинномозковій рідині. Легко проникає у всі тканини організму, де накопичується внутрішньоклітинно. Високі концентрації виявляються в органах з інтенсивним кровопостачанням: легенях, печінці, міокарді, селезінці та особливо у кірковій речовині нирок; більш низькі концентрації – у м’язах, жировій тканині та кістках.

У дорослих пацієнтів у середніх терапевтичних дозах (у нормі) амікацин не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, при запаленні мозкових оболонок – проникнення різко збільшується. У немовлят досягаються більш високі концентрації у спинномозковій рідині, ніж у дорослих.

Амікацин проникає через плацентарний бар’єр – виявляється у крові плода та амніотичній рідині.

Об’єм розподілу (Vd) у дорослих – 0,26 л/кг, у дітей – 0,2−0,4 л/кг, у немовлят віком менше тижня із масою тіла менше 1,5 кг – до 0,68 л/кг, у віці менше тижня і масою тіла більше 1,5 кг – до 0,58 л/кг, у хворих на муковісцидоз – 0,3−0,39 л/кг.

Середня терапевтична концентрація при внутрішньовенному або внутрішньом’язовому введенні зберігається протягом 10−12 годин.Метаболізм.

Не метаболізується.Виведення.

Період напіввиведення (Т½) у термінальній (b) фазі у дорослих – 2−4 години, у немовлят – 5−8 годин, у дітей – 2,5−4 години. Кінцева величина Т ½ – понад 100 годин (вивільняється з внутрішньоклітинних депо).

Виводиться нирками шляхом клубочкової фільтрації (65−94%) переважно у незміненому вигляді. Нирковий кліренс – 79−100 мл/хв.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках.

При порушенні функції нирок у дорослих Т ½ варіює залежно від ступеня порушення – до 100 годин, у хворих із муковісцидозом – 1−2 години. У хворих з опіками і гіпертермією Т½ може бути коротший через підвищений кліренс.

Виводиться при гемодіалізі (50 % за 4−6 годин) і перитонеальному діалізі (25 % за 48−72 години).Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Фармакологія в системі медичних і біологічних наук. 5 Історія лікознавства і фармакології
2018 -> Перелік питань до семестрового екзамену з предмету «Фармакологія та медична рецептура»» Спеціальність 12010102 «Сестринська справа»
2018 -> Питання до диференційованого заліку з предмету «Патоморфологія та патофізіологія»
2018 -> Перелік питань до диференційованого заліку з предмету «Мікробіологія»
2018 -> Методичні рекомендації посадовим особам військових частин з питань організації попереджувальної роботи щодо недопущення вживання особовим складом алкогольних напоїв та впровадження здорового способу життя
2018 -> Нервова система. Спинний мозок. Стовбур мозку. Мозочок
2018 -> Патологічна фізіологія і патологічна анатомія сільськогосподарських тварин


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка