Крок Лабораторна діагностика Клінічна імунологія та алергологіяСкачати 356,96 Kb.
Дата конвертації02.11.2018
Розмір356,96 Kb.

Крок 2Лабораторна діагностика

4.0 Клінічна імунологія та алергологія
Юнак, 17 років, з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією до м'яса ракоподібних. Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з'явилися риніт, кон'юнктивіт, свербіж в носі. Рівень якого імунологічного показника необхідно визначити у хворого?

+IgE


IgA

IgM


IgG

Циркулюючі імунні комплекси


У хворого діагностовано тиреотоксикоз. У крові знайдені антитиреоїдні антитіла. Який тип алергічної реакції по Кумбсу і Джелама спостерігається при розвитку цього захворювання?

+Стимулюючий

Анафілактичний

Цитотоксичний

Імунокомплексний

Гіперчутливість сповільненого типу


У пацієнта, 38 років, встановлено діагноз оперізувального герпесу. Хворий з дитинства страждає на цукровий діабет, батько і дідусь - на бронхіальну астму. Протягом 7 діб приймав анальгін з приводу головного болю. При обстеженні хворого знайдено підвищення рівня антитіл проти ВІЛ. Який з факторів має найбільше патогенетичне значення?

+ВІЛ - обумовлений імунодефіцит

Алергічні захворювання у родичів

Харчове отруєння

Цукровий діабет

Прийом анальгетиків


Під час медичного огляду 19 річного робітника виявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів з переважним ураженням задньошийних, пахвових і ліктьових. На шкірі ліктьових згинів - множинні сліди від ін'єкцій. Прийом наркотиків заперечує, сліди від ін'єкцій пояснює лікуванням грипу. У крові: Ер - 3,2 +1012 / л, гемоглобін - 100 г / л, лейкоцити - 3,1 +109 / л, помірна лімфопенія. Яке дослідження необхідно зробити в першу чергу?

+ІФА на ВІЛ

Імунограма

Стернальна пункція

Рентгенографія легенів

Біопсія лімфовузлів


Хвора В., 54 років, знаходиться на лікуванні в онкогематологічному відділенні з приводу хронічного мієлолейкозу. При оцінці імунного статусу виявлено зниження показників як Т- так і В- систем імунітету. Виберіть варіант укладення на імунограмі, зроблений лікарем-лаборантом?

+Набутий імунодефіцит

Недостатність Т-системи імунітету

Недостатність В-системи імунітету

Недостатність показників гуморального ланки

Природжений імунодефіцит


При оцінці лейкоцитарної формули хворий Б., 34 років, яка страждає на алергічний ринітом, лікар-лаборант виявив формені елементи, що містять "дволопатеве ядро", еозинофільно пофарбовані гранули в цитоплазмі. Які формені елементи крові були виявлені лікарем-лаборантом?

+Еозинофіли

Лімфоцити

Нейтрофіли

Базофіли

Моноцити
До алерголога звернувся хворий М. 40 років, пред'являє скарги на сльозотечу при

виході з будинку на вулицю, брак повітря, почервоніння і свербіж шкірних покривів. Діагностовано поліноз. Назвіть загальні риси атопічних захворювань:

+Гіперпродукція Іg– реагінів

Гіперпродукція ІgM, ІgG

Гіперпродукція ІgA, ІgM

Гіперпродукція ІgA, ІgG

Гіперпродукція ІgE, ІgM ІgG, ІgA


Хворому 30 років з позалікарняної пневмонією був призначений ампіцилін. після другої ін'єкції хворий покрився холодним потом, з'явилася задишка і через хвилину хворий втратив свідомість. При цьому артеріальний тиск дорівнює 60/40 мм рт.ст. пульс - 130 / хв., слабкого наповнення, тони серця ослаблені. стан розцінено як анафілактичний шок. Якими клітинами виділяються медіатори при класичному варіанті анафілаксії?

+огрядними клітинами

В-лімфоцитами

еозинофілами

Т-лімфоцитами

нейтрофілами


Хвора 30 років, після перебування на заробітках звернулася до дерматолога зі скаргами на висипання по всьому шкірних покривів. За останні 3 місяці відзначає різке схуднення, загальну слабкість, постійний субфебрилітет. На предмет якого захворювання доцільно обстежити пацієнтку?

+На СНІД


На сифіліс

На туберкульоз

На цитомегаловірусну інфекцію

На злоякісні новоутворення шкіри


У хворої 42 років через 1,5 місяці після лікування (сульфаніламідами і ампіциліном) з'явилася загальна слабкість, біль у суглобах, температура підвищилася до 38оС. При обстеженні виявлено збільшення лімфатичних вузлів, печінки, селезінки, висип з петехіфікаціей шкіри. В аналізі крові: помірна анемія, лейкопенія, ШОЕ прискорена до 40 мм / год. Виберіть найбільш важливий лабораторний показник для діагнозу захворювання.

+Визначення антитіл до нативної ДНК

Визначення LE-клітин (вовчакових клітин) в крові

Титр реакції Ваалера-Роуз

Клінічний аналіз крові

Гострофазові показники


У всьому світі відзначається неухильне зростання ВІЛ / СНІД. У зв'язку з цим при проведенні профілактичних обстежень населення обов'язковою умовою є імунодіагностіка на наявність антитіл до збудника захворювання. який метод лабораторної діагностики найбільш прийнятний в даному випадку?

+Імуноферментний

Імунофлюоресцентний

імунодифузія

мікропреципітація

Спектрофотометричний


У хворої К. 4 доби тому з'явилися висипання на шкірі еритематозного характеру, що супроводжується свербінням. Турбує здуття живота, тупий біль у правому підребер'ї. За день до цього з'їла копчене м'ясо. Раніше висипання з'являлися після вживання великої кількості томатів, полуниці, шоколаду. Об'єктивно: на шкірі уртикарний висип. Рівень загального та специфічних Igдо томатів, полуниці, шоколаду та копченого м'яса в нормі. Який найбільш ймовірний діагноз?

+Псевдоалергія

Ідіосинкразія

Харчова алергія

Атопічний дерматит

Хронічна кропив'янка


Хворий, 45 років, діагноз: хронічний бронхіт з інфекційним компонентом, набутий імунодефіцит, недостатність Т-системи імунітету. Лікар-імунолог призначив препарат Т-активін і направив пацієнта в імунологічну лабораторію для контролю ефективності прийому препарату. який комплекс імунологічних досліджень необхідно провести в даному випадку?

+Імунограма до і після лікування

Імунограма в період лікування

Кількість Т-лімфоцитів до і після лікування

Кількість В-лімфоцитів до і після лікування

Кількість субпопуляцій Т-лімфоцитів до і після лікування


У хворого 38 років спостерігається поєднання симптому "очок", болі в м'язах, слабкості на тлі вираженої втрати ваги, лихоманки. Поставлено діагноз дерматомиозит. В загальноклінічних аналізах - виразні прозапальні зміни. яке дослідження є найбільш показаним для встановлення діагнозу?

+М'язова біопсія з гістологічним дослідженням матеріалу, визначення

загальної і ММ-фракції КФК

Визначення антинуклеарних антитіл

Електроміографія

Посів крові на гемо культуру

Визначення HLантигенів
Хворий А. 52 років, діагноз: хронічний бронхіт пилової етіології. На імунограмі виявлено зниження кількості Т-лімфоцитів і їх субпопуляцій, зміна імунорегуляторного індексу, зниження функціональної активності В-лімфоцитів. Який варіант укладення найбільш ймовірний в даному випадку?

+Набутий імунодефіцит Т-системи імунітету

Набутий імунодефіцит По-системи

Набутий імунодефіцит

Недостатність гуморального ланки

Недостатність клітинної ланки


У хворої 17 років після перебування на сонці з'явилися болі в великих суглобах. Температура тіла - 38,8 ° С. На обличчі еритематозні висипання у вигляді метелика. нь -92 г / л, ШОЕ - 66 мм / год. СРБ - [+++]. Запідозрена ВКВ. Яке з додаткових діагностичних досліджень буде найбільш інформативним для даного захворювання?

+Антинуклеарні антитіла, антитіла до нативної і двохспіральної ДНК

Реакція ІБТ і РІФ

Визначення ревматоїдного фактора

Титр АСЛ-0

Біопсія шкіри і м'язи


У хворої, 26-ти років, в зв'язку з системними ураженнями шкіри, м'язів, суглобів, серозних оболонок і серця, що виникли після фотосенсибілізації, підозрюється системний червоний вовчак. Виявлено LE-клітини, ЦВК - 120 од. які імунологічні показники вважаються специфічними для ВКВ?

+Антитіла до нативної, двохспіральної ДНК

Ревматоїдний фактор

Антицентромерні антитіла

Імуноглобулін А

Підвищення ЦВК


Жінка 43 років, пред'являє скарги на болі в дрібних суглобах кінцівок,
скутість рухів вранці. Захворювання почалося з симетричного ураження
дрібних суглобів кистей і стоп. Відзначається виражена деформація кистей і ступень, руху в них обмежені і різко болючі. Запідозрений ревматоїдний артрит. Який показник найбільш інформативний для постановки діагнозу?

+Ревматоїдний фактор

Лейкоцитоз

Прискорена ШОЕ

Диспротеінемія

С-реактивний протеїн


Хворий, 18 років, скаржиться на біль в колінних і гомілковостопних суглобах, підвищення температури тіла до 39,5 ° С. Переніс ангіну. Відзначається припухлість колінних і гомілковостопних суглобів. При аускультаціі серця м'який систолічний шум на верхівці. Запідозрена гостра ревматична лихоманка. Який показник найбільш пов'язаний з можливою етіології процесу?

+Антистрептолізин-0

альфа 1 антитрипсин

Креатинкіназа

Ревматоїдний фактор

Серомукоїд


У хворої, 50 років, скарги на біль, скутість суглобів кистей, стоп. При огляді - ульнарного девіація кистей, припухлість міжфалангових суглобів. запідозрений діагноз - ревматоїдний артрит. Які лабораторні показники підтвердять дане захворювання?

+Позитивний РФ і підвищення рівня фібриногену

Підвищений рівень сечової кислоти в крові та сечі

Наявність М-градієнта, висока ШОЕ

Підвищення рівня КФК і міоглобіну

Нейтрофільний лейкоцитоз, білок Бен – Джонса


У хворої, 22 років, поставлений діагноз системний червоний вовчак. У крові виявлено LE-клітини в 6 1000 лейкоцитів. Що це за клітини?

+Зрілі нейтрофіли, які фагоцитують ядерні білки

Фагоцитуючі моноцити

Клітини Березовського – Штенберга

Ревматоїдний фактор

Недиференційовані клітини


Хвора Р., 59 р, надійшла в ревматологічне відділення з діагнозом склеродермія. У крові - Ер. - 2,2 +109 / л, ШОЕ - 40 мм / год. У сечі - підвищення рівня вільного оксипроліну. Який імунологічний показник відображає патогенез захворювання?

+Поява антитіл до колагену

Утворення антитіл до нативної ДНК

Утворення антитіл до формених елементів крові

Утворення антитіл до поперечно мускулатури

Утворення антитіл до судинної стінки


Хворий, 25 років, скаржиться на болі в суглобах, дизуричні явища, підвищення температури до 38 ° С, почервоніння кон'юнктив очей. Об'єктивно: болісність і набряк правого колінного суглоба. Який з імунологічних аналізів необхідно виконати для уточнення діагнозу?

+Антитіла IgM до хламідій, наростання їх титру і звідності

Реакція Ваал-Роуз

ЦВК


Антитіла до ДНК

Імунограма


Хворий, 28 років, звернувся зі скаргами на постійне підвищення температури до 38-38,5оС, болі в області литкових м'язів, м'язову слабкість, схуднення на 8 кг за останні 4 місяці. Запідозрений системний васкуліт. який імунологічний показник підтвердить діагноз:

+визначення антинейтрофільних цитоплазматических антитіл (ANCA)

Визначити наявність антитіл до BorreliBurgdorferi

Провести HLA-типування

Визначити титр антиядерних антитіл

Визначити наявність ревматоїдного фактора


Пацієнт, 17 років, з дитинства страждає атопічним дерматитом та постійно знаходиться під наглядом лікаря - алерголога. Крім імунограми, визначенняякого імунологічного показника є обовязковим для постійного контролю за станом пацієнта?

+Ig


Ig

IgM


IgG

Циркулюючі імунні комплекси


Пацієнт А. 45 років, діагностовано тиротоксикоз. При імунологічному обстеженні виявлено антитиреоїдні антитіла. Який тип алергічної реакції за Кумбсом і Джелом спостерігається при розвитку цього захворювання?

+Стимулюючий

Анафілактичний

Цитотоксичний

Імунокомплексний

Гіперчутливість сповільненого типу


У жінки 21 років у серпні – вересні виникає риніт, кон’юнктивіт, приступи задухи. При шкірному тестуванні виявлена гіперчутливість до пилку амброзії. Який інтерлейкін має вирішальне значення у синтезі антитіл, що обумовлюють захворювання?

+IL4


ІL6

IL2


ІL3

ІL1
Пацієнт, 38 років, первинний діагноз оперізуючий герпес. При імунологічному обстеженні виявлено зниження основних показників Т-системи імунітету, в тому числі і субпопуляції Т-хелперів, підвищення рівня антитіл проти вірусу імунодефіциту людини. Яке заключення, що повинен зробити лікар-лаборант по результатам обстеження, найбільш вірогідне?

+ВІЛ-зумовлений імунодефіцит

Недостатність гуморальної ланки імунітету

Недостатність клітинної ланки імунітету

Первинний імунодефіцит

Імунодефіцит, зумовлений недостатністю місцевого імунітету
25-річна жінка півроку тому перенесла аборт.Скаржиться назникнення апетиту, слабкість, артралгії,через два тижні з'явився темний колір сечі, тажовтяниця,на тлі якої загальний стан продовжує погіршуватись. Запідозрений сироватковий вірусний гепатит. Який з маркерів вірусного гепатиту ймовірніше буде позитивним у хворої?

+Anti-HBIgM

Anti-HEV IgM

Anti-CMV IgM

Anti-HBs

Anti-HAV IgM


У пацієнта 25 років припід часмедичного оглядувиявлено генералізоване збільшення лімфатичних вузлів. На шкірі ліктьових згинів - множинні сліди від ін'єкцій. Прийом наркотиків заперечує .На імунограмі: Т-лімфоцити - 40% та значне зниження кількості їх субпопуляцій, В-лімфоцити - 5% та зниження їх функціональної активності(кількостіIgA, IgM, IgG). Яке додатковеімунологічне дослідження необхідно зробити даному пацієнту в першу чергу?

+Наявність антитіл до вірусу імунодефіциту людини

Наявність антитіл дозбудника гепатиту В

Визначити циркулюючі імунні комплекси

Імунограма

Біопсія лімфатичних вузлів

Хвора В. 30 років діагноз: алергічний риніт. Після обстеження імунного стану хворої В. лікар-алерголог призначив ще додаткове дослідження. Який імунологічний показник зацікавив лікаря - алергологатабуде матизначення при виборі тактики лікування?

+Імуноглобулін Е

Імуноглобулін А

Імуноглобулін М

Імуноглобулін G

Імуноглобулін D


ПацієнтД. 42 років звернувся до алерголога зіскаргами на сльозотечу при виході з будинку на вулицю, нестачу повітря, почервоніння і свербіж шкірних покровів. Після відповідного обстеження в алергологічному кабінетіта отримання лікарем результатів діагностовано поліноз. Які змінипоказниківхарактерні для атопічних захворювань?

+Гіперпродукція Іg- реагінів

Гіперпродукція ІgM, ІgG

Гіперпродукція ІgA, ІgM

Гіперпродукція ІgA, ІgG

Гіперпродукція ІgE, ІgM ІgG, Іg


У пацієнта 22 років після жалення оси з’явився набряк язика, губ. У формуванні та реалізації алергічного ангіоневротичного набряку частіше усього приймають участь імуноглобуліни класу:

+

GM
Пацієнт 33 років після знешкодження будяків звернувся у лікарню зі скаргами на ядуху, кашель. Хворіє на бронхіальну астму 5 років. Що грає головну роль у розвитку цього патологічного стану?

+Іg


Іg M

Іg G


Іg

Іg
Хвора А. 38 років, в анамнезі гостра форма вірусного гепатиту В. Через 3 місяці від початку захворювання при контрольному проведенні імунодіагностики відзначалася наявність HВV-ДНК високої концентрації. Хвора А. живе разом з родиною (вагітною невісткою, сином та чоловіком). Визначте найбільш ефективні засоби профілактики членів родини?

+Вакцинація членів родини

Інтерферонотерапія членам родини

Вакцинація чоловіка

Вакцинація сина

Вакцинація вагітної жінки
Чоловік 42 років, в анамнезі якого мали місце нерозбірливі одностатеві звязки, звернувся зі скаргами на тривалу гарячку, нічну пітливість, різке зниження маси тіла, рецидивуючу діарею. При огляді виявлено генералізовану лімфаденопатію. На імунограмі: різке зниження показників Т-системи імунітету. Для якого захворювання притаманні подібні зміни?

+СНІД


Лімфогранулематоз

Сепсис


Туберкульоз

Лімфолейкоз


Чоловік, 37 років, скаржиться на болі в поперековому і грудному відділах хребта, обмеження рухливості в ньому протягом 5 років. При обстеженні встановлено діагноз: анкілозуючий спондилоартрит, центральна форма. Носієм якого антигену HLнайімовірніше є хворий?

+HLA-B27


HLA-DR4

HLA-DR20


HLA-DR8

HLA-B5
Хворому Р., 25 років, поставлено діагноз поліноз. Визначення специфічних імуноглобулінів якого класу необхідно визначити для встановлення причини сенсибілізації?

+Специфічні IgE

Специфічні IgG

Специфічні IgM

Специфічні IgA

-
Студентам університету при диспансерному нагляді було проведене імунологічне обстеження. Яка відносна кількість Т-лімфоцитів у крові буде у них знайдена:

+70-80%


50-60%

30-40%


20-30%

80-90%
Хворому Б. 26 років з гемолітичною анемією для підтвердження її автоімунного механізму проведений тест гальмування міграції лейкоцитів. До якого рівня імунологічних тестів відноситься це дослідження?

+2 рівня

1 рівня


1 та 2 рівнів

3 рівня


1,2 та 3 рівнів
Хвора С. 2 років страждає на рецидивуючі вірусні інфекції. Лікар-імунолог припустив наявність первинного імунодефіциту і призначив проведення імунограми. Який метод визначення субпопуляцій Т-лімфоцитів є найбільш точним?

+Метод проточної цитометрії з визначенням моноклональних антитіл

Метод використання антилейкоцитарних антитіл з еритроцитарними діагностикумами

Метод розеткоутворення з еритроцитами барана

Метод розеткоутворення з еритроцитами миши

-
До лікаря-імунолога звернулося мати з дитиною, хворою на часті респіраторні інфекції. Лікар призначив визначення секреторного імуноглобуліну слизистих оболонок. До якого класу імуноглобулінів він відноситься?

+Ig

IgG


IgM

Ig


Ig
У хворого М., 25 років, запідозрений хламідіоз. Лікар-імунолог призначив йому обстеження з метою встановлення гострого чи загострення хронічного його характеру. Які класи специфічних антихламідійних імунолобулінів треба визначити для підтвердження діагнозу?

+IgG або IgM

IgА або IgM

IgG або IgЕ

Igабо IgА

IgЕ або Ig


Хворому Н., 34 років, встановлений діагноз: ревматоїдний артрит, загострення. Лікар-імунолог призначив імунограму. Які зміни найбільш характерні для цього автоімунного захворювання?

+Підвищення рівня Т-лімфоцитів, IgG, ЦІК, автоімунних антитіл

Підвищення рівня Т-лімфоцитів

Підвищення рівня В-лімфоцитів

Підвищення рівня IgG

Наявність специфічних аутоантитіл


У хворого С., 31 року, за даними імунограми встановлена наявність Т-клітинного імунодефіциту із значним зниженням CD4+Т-хелперів. Для якого інфекційного захворювання найбільш характерні ці зміни?

+ВІЛ-інфекція

Скарлатина

Грип


Кір

Коклюш
Хворій Р., 24 років, з лихоманкою неясного генезу призначено дослідження факторів гуморального неспецифічного імунного захисту. Які з них найбільш інформативні?

+Лізоцим

IgM


IgG

ЦІК


НСТ-тест
Хвора А., 24 років, страждає на хронічну рецидивуючу герпес-вірусну інфекцію. Зниження яких показників імунограми є характерним?

+Т-лімфоцитів

Макрофагів

В-лімфоцитів

Системи комплементу

Нейтрофілів


Хворому Г., 28 років, з діагнозом вірусний гепатит А біло проведене имунологічне дослідження. Які показники будуть мати діагностичне значення?

+Антитіл до вірусних антигенів

Нуклеїнова кислота вірусу

Лужна фосфатаза

Підвищеного рівня ферментів АЛТ і АСТ

-
Хворий В., 21 року, сраждає на негоспітальну пневмонію. На призначення лікарем амоксициліну виникла анафілактична реакція. Підвищення якого класу специфічних імуноглобулінів буде характерно?

+Специфічні Igдо амоксициліну

Специфічні IgG до амоксициліну

Специфічні IgM до амоксициліну

Специфічні Igдо амоксициліну

-
Хворому Л., стоматолог ввів у десну артикаін перед екстракцією зубу. У хворого розвився анафілактичний шок. В який період виникнення цього стану є найбільш характерним?

+15-20 хв. (або раніше)

2 години

12 годин


1 доба

Через 2 тижні


У хворої, 19 років, дерматовенерологом діагностований трихомоніаз. Підвищення яких класів імуноглобулінів є найбільш характерним для первинної імунної відповіді?

+Ig M


IgG

Ig

IgIg
Хворий Ф. 3 років, відноситься до групи часто хворіючих дітей (ЧХД). При оцінці імунного стану виявлено дефіцит кількості В-лімфоцитів та їх функціональної активності, що оцінювався по вмісту основних класів імуноглобулінів в сироватці крові. Яких саме?

+Імуноглобуліни класу IgА ,IgM , IgG

Секреторного S - IgA

Імуноглобуліни класу IgD

Імуноглобуліни класу IgM

Імуноглобуліни класу Ig G


У хворого В., 58 років уролог запідозрив онкозахворювання простати. Який з перерахованихмаркерів можна застосувати для діагностики раку передміхурової залози?

+Простат специфічний антиген(РСA)

СА -19-9

СА-125


СА-15.3

СА- 138
При вагітності нормальний розвиток плоду може бути зумовлений ступенем антигенного розходження батьків. Який з перерахованих методів дозволяє визначити ступінь розпізнавання антигенів тканинної сумісності подружжям ?

+Змішана лейкоцитарна реакція

Реакція бластної транформації лімфоцитів під дією мітогену

Реакція імунофлуоресценції

Реакція Кумбса

Усі відповіді правильні
Хвора В. 45 років, діагноз:розсіяний склероз. Результати імунологічного обстеження показали автоімунну природу цього захворювання. Якими виявленими показниками зумовлений такий висновок?

+Автоантитілами до мієліну

Антистрептолізиновими антитілами

Автоантитілами до серцевого м'язу

Антилімфоцитотоксичними антитілами

Антитілами до ацетилхоліну


Одним із методів діагностики автоімунних захворювань є виявлення в сироватці крові автоімунних антитіл. Яке автоімунне захворювання характеризується наявністю автоантитіл до мієліну?

+Розсіяний склероз

Системний червоний вовчак

Миастенія

Атеросклероз

Ревматоїдний артрит


При якому автоімунного захворюванні спостерігається підвищення титрів антистрептолізину-0, зростання кількості В-лімфоцитів при зниженні кількості Т-лімфоцитів?

+Ревматична лихоманка

Інсулінозалежний цукровий діабет

Первинний біліарний цирроз

Автоімуннна гемолітична анемія

Тиреоїдит Хашімото


Хвора К., 14 років, діагноз хронічний тонзиліт. Для визначення якого фактору природньої резистентності організму можуть бути секрети слизових оболонок та кров?

+Лізоцим


Інтерферон

Плакіни


Лейкіни

Імуноглобулін М


Хвора А. 52 років. Знаходиться на лікуванні у лікаря -стоматолога. Для вирішення причини утворення каріесу було призначенодослідженняпоказників неспецифічних факторів резистентностіорганізму. Яких саме?

+лізоциму

імуноглобулінів

лімфоцитів

тимозину

гістаміну


Хворий Р., 45 років, страждає на хронічний бронхіт. Які показники імунограми характеризують активність внутриклітинних ферментів фагоцитуючих клітин?

+тест поглинання нітросинього тетразолію (НСТ-тест)

фагоцитарне число

фагоцитарний індекс

комплемент

ЦІК
У хворого С. 2 років діагностований первинний імунодефіцит, синдром Брутона (первинна агамаглобулінемія). Рівні яких показників імунограми будуть значно зниженими?

+В-лімфоцити, концентрації імуноглобулінів

ЦІК


Фагоцитарне число, фагоцитарний індекс

НСТ-тест


Імунорегуляторний індекс
При дослідженніімунного стану обов’язковою умовою є комплексна оцінкагуморальногоклітинного ланок імунної системи. Одним з перших етапів є виділення імунокомпетентних клітин. Які клітини треба виділити для проведення оцінки імунного стану?

+Лімфоцити

Тромбоцити

NK-клітини

Нейтрофіли

Базофіли
Хворий страждає на первинний імунодефіцит, синдром Брутона. При дослідженні показників імунного стануорганізму обов’язковим євизначення функціональної активностіВ - лімфоцитівза вмістом імуноглобулінів трьох основних класів А,М, G. Який метод для цього використовують найчастіше?

+Метод імуноферментного аналізу(ІФА)

Метод бластної трансформації лімфоцитів

Біохімічний метод

Проточна цитометрія

Спектрофотометричний метод
При диспансерному обстеженні студентів визначали імунограму. Популяція В-лімфоцитів склала 15-20% від загальної кількості лімфоцитів. Який метод є найбільш вірогіднимдля кількісного визначення В-лімфоцитів?

+Проточна цитофлуориметрія

Імунофлюоресценція

Розеткоутворення з еритроцитами барана

Розеткоутворення з еритроцитами миши

Імуномагнітна сепарація


У хворого діагностована ВІЛ інфекція, виконана імунограми. Яка субпопуляція лімфоцитів буде знижуватись?

+CD4+Т-хелпери

В-лімфоцити

CD8+Т-супресори

CD16+Т-кіллери

СD4/CD8
В лабораторію був доставлена кров хворого К., 32 років, для оцінки імунного стану. Вміст лімфоцитів визначають за експресією кластерів диференціювання (CD). Маркером яких лімфоцитів є CD20+?

+В-лімфоцитів

Т-хелперів

Т-ефекторів

Т-кіллерів

Т-супресорів
У хворого П, 17 років, що страждає на хронічні інфекційні захворювання бактеріальної природи, обов’язковим компонентом оцінки імунного стану є визначення функціональної активності В-лімфоцитів за вмістом імуноглобулінів трьох основних класів. Які це класи імуноглобулінів?

+IgA, IgM, IgG

IgA, IgE, Ig

IgA, IgM, Ig

IgG, IgM, Ig

IgM, IgE, Ig


При оцінці імунного статусу хворого на бронхіальну астму в сироватці пацієнта виявили високу концентрацію загального IgE. Яку роль виконує цей імуноглобулін у патогенезі бронхіальної астми?

+Взаємодіє з тучними клітинами і базофілами, викликаючи їх дегрануляцію

Активує цитотоксичні Т-лімфоцити

Утворює комплекси з антигеном, що важко елімінуються

Активує білки системи комплементу

Пошкоджує судини ендотелію


Відомо, що в патогенезі розсіянного склерозу лежать механізми автоімунної природи. При оцінці імунного стану визначають фактори, якимналежить ключова роль у їх розвитку. Які це фактори?

+С4+ Т-хелперні клітини, автоімунні антитіла

Імуноглобуліни класу А

Імуноглобуліни класу Е

В-лімфоцити

Рівень гемоглобіну


Дослідження імунного стану включає оцінку клітинних та гуморальних факторів. Який з перерахованих показників характеризує клітинну ланку імунітету?

+Експресія СD8+ на лімфоцитах

Експресія СD20+ на лімфоцитах

Концентрація циркулюючих імунних комплексів

Концентрація IgA, IgM, IgG

Гемолітична активність білків системи комплементу


Діагностика алергійних захворювань передбачає використання різних тестів. Які з перерахованих реакцій застосовують для визначення алергічної реакції сповільненого типу?

+Реакція бласттрансформації лімфоцитів з мітогенами та реакція гальмування міграції лімфоцитів

Непряма дегрануляція базофілів (тест Шеллі)

Визначення концентрації Ig

Визначення концентрації та константи циркулюючих імунних комплексів

Тест поглинання нітросинього татразолію


У хворого Р. діагностована негоспітальна пневмонія. При діагностиці гострої бактеріальної інфекції вирішальне значення має підвищення у сироватці крові титру антитіл. До якого класу належить цей імуноглобулін?

+IgM


IgG

Ig


Ig

Ig
Захист від бактеріальної інфекції – це одна із функцій імунної системи. Які фактори відіграють основну роль у забезпеченні протибактеріального імунітету?

+Імуноглобуліни, макрофаги

CD8+ -цитотоксичні Т-лімфоцити

NK-клітини

Білки системи комплементу

Лізоцим
У пацієнта К. (42 роки) зі скаргами на рецидивні інфекційні захворювання було проведено дослідження функціональної активності імунної системи, яку забезпечують клітинні і гуморальні фактори. Вкажіть, які з перерахованих імунокомпетентних клітин є продуцентами імуноглобулінів:

+В-лімфоцити

Макрофаги

Т-хелпери

Цитотоксичні лімфоцити

NK-клітини


Жінці (36 років) з фурункулами на шкірі лікар призначив імунограму. Для визначення функціональної активності нейтрофілів периферичної крові були поставлені реакції фагоцитозу, результати яких були виражені в певних параметрах. Вкажіть, яку з функцій фагоцитуючих клітин відображає фагоцитарний індекс:

+Кількість клітин, що вступили в реакцію фагоцитозу

Кількість поглиненого антигену

Активність лізосомальнихферментів

Інтенсивність перетравлення антигену

Ступінь завершеності фагоцитозу


Чоловікові зі скаргами на стоматит були проведені дослідження показників функціональної активності нейтрофілів периферичної крові в реакціях фагоцитозу. Виберіть із запропонованих вам відповідей варіант, який характеризує фагоцитарне число.

+Середня кількість мікробних клітин, поглинених одним нейтрофілом

Інтенсивність перетравлення антигену

Кількість клітин, що вступили в реакцію фагоцитозу

Активність лізосомальних ферментів

Ступінь завершеності фагоцитозу


Пацієнт (36 років), гомосексуаліст, звернувся зі скаргами на тривалу лихоманку, нічну пітливість, різке зниження маси тіла, біль у м'язах, горлі, суглобах, рецидивну діарею. При огляді виявлена генералізована лімфаденопатія. Після проведених імунологічних досліджень пацієнтові був поставлений діагноз - ВІЛ-інфекція. Вкажіть, які з перерахованих кластерів диференціювання імунокомпетентних клітин являються лігандами до поверхневих рецепторів ВІЛ:

+CD4 +


CD16 +

CD19 +


CD8 +

CD54
Хворому Н. (31 рік) зі скаргами на хронічний кандидоз слизових оболонок були проведені імунологічні дослідження, в результаті яких був поставлений діагноз - вторинний імунодефіцит по клітинному типу. Вкажіть, на підставі зниження субпопуляції яких клітин був поставлений діагноз?

+Т-лімфоцитів

Нейтрофілів

В-лімфоцитів

Еозинофілів

Моноцитів
Хвора С. (38 років) страждає на хронічний бронхіт. Лікар призначив хворій імунограму. Які клітини необхідно виділити для визначення функціональної активності клітинної ланки імунітету?

+Т-лімфоцити

Еозинофіли

В-лімфоцити

Нейтрофіли

Базофіли
Хворому К. (29 років) була проведена апендектомія, після чого лікар для вибору тактики післяопераційної терапії призначив імунограму. За допомогою якого методу визначають функціональну активність імунокомпетентних клітин?

+Всі перераховані

Метод бластної трансформації лімфоцитів

Метод проточної цитофлуориметрії

Метод імуномагнітної сепарації

Метод імунофлуоресценції
Хворій В. (22 роки) з діагнозом хронічний тонзиліт лікуючий лікар призначив обстеження імунної системи. Наявність якого з перерахованих кластерів диференціювання на поверхні клітин відображає активність цитотоксичних клітин?

*CD8+


CD4+

CD19+


CD14+

CD2+
Пацієнту А. (49 років) з діагнозом хронічний бронхіт були проведені імунологічні дослідження, в результаті яких було виявлено зниження функціональної активності гуморальної ланки імунітету. Які клітини характеризують гуморальну ланку імунітету?

+В-лімфоцити

Макрофаги

Мікрофаги

Моноцити


Базофіли
Пацієнт К. (35 років) звернувся до лікаря з кропив'янкою. Лікар запідозрив у пацієнта алергію, яка пов'язана з прийомом певних харчових продуктів. Які дослідження потрібно провести, щоб підтвердити діагноз - харчова алергія.

+Визначити концентрацію імуноглобулінів класу Е

Визначити концентрацію імуноглобулінів класу G

Визначити концентрацію імуноглобулінів класу М

Визначити концентрацію імуноглобулінів класу А

Визначити концентрацію імуноглобулінів класу D


Хвора А. (48 років) поступила в клініку з діагнозом «бронхіальна астма». Лікар призначив хворій імунограму, в результаті чого в сироватці крові хворої було виявлено десятикратне підвищення концентрації IgE. Яка роль цього імуноглобуліна в патогенезі бронхіальної астми?

+Утворення комплексу антигену з IgE на тучних клітинах і базофілах викликає їх дегрануляцію

IgE активує Т-хелпери

IgE активує цитотоксичні Т-лімфоцити

Утворює комплекси алергену з IgE, що не елімінуються

Імуноглобулін Е вражає ендотеліальні клітини органів дихання


При постановці проби Манту у дитини 6 років виявлена інфільтрат-папула діаметром 6 мм. Що лежить в основі цієї реакції?

+Відповідь клітинного імунітету на сенсибілізацію організму мікобактеріями туберкульозу

Гуморальний механізм розвитку реакцій на мікобактерії туберкульозу

Підвищена кількість еозинофілів при інфікуванні мікобактеріями

Підвищений вміст концентрації IgE

Підвищення фагоцитарної активності макрофагів


В клініку звернулася пацієнтка С. (25 років) зі скаргами на появу риніту і кон'юнктивіту, що має сезонний характер. Лікар поставив попередній діагноз - поліноз. Що могло стати причиною його розвитку?

+Пилок рослин

Харчові продукти

Вірусна інфекція

Декоративна косметика

Побутова хімія


Хворий А. (36 років), ветеринарний лікар фермерського господарства, звернувся до лікаря зі скаргами на високу температуру, болі в м'язах, суглобах. Після проби Бюрне - внутрішньошкірного введення бруцеліну, був поставлений попередній діагноз - бруцельоз. Які реакції імунної системи лежать в основі цього методу?

+Сенсибілізація Т-лімфоцитів бруцельозним антигеном

Індукція підвищеного синтезу IgG

Індукція підвищеного синтезу IgE

Утворення імунних комплексів

Дія гістаміну, серотоніну та інших медіаторів алергічних реакцій


В клініку звернулася пацієнтка М. (27 років) зі скаргами на непов'язану із застудою нежить, що супроводжується закладеністю носа, свербінням в носі, чханням і іноді кон'юнктивітом і сльозотечею. Були проведені цитологічні дослідження слизу з носа хворого, в результаті яких був поставлений діагноз - алергічний риніт. Які клітинні елементи переважали в досліджуваному матеріалі?

+Еозинофіли

Т-лімфоцити

Макрофаги

Епітеліальні клітини

Нейтрофіли


Хвора Н. потребує трансплантації нирки. Які дослідження потрібно провести для успішної трансплантації донорського матеріалу?

+Типування HLA-антигенів у донора і реципієнта

Типування HLA-антигенів тільки у донора

Типування HLA-антигенів тільки у рецепієнта

Визначення антигенів системи АВО у донора

Визначення антигенів системи АВО у реципієнта


При пересадці донорської нирки у рецепієнта П. (ж.32 роки) виникли симтоми відторгнення - підвищення температури тіла, збільшення і напруга нирки. Які реакції імунної системи лежать в основі цього явища?

+Сенсибілізація Т-лімфоцитів антигенами гістосумісності донора

Підвищення концентрації IgG в сироватці крові

Підвищення концентрації IgЕ в сироватці крові

Зниження бар'єрної функції фагоцитуючих клітин

Зниження субпопуляції цітотокіческіх лімфоцитів


Пацієнту К. (43 роки) з часто рецидивним вірусними і грибковими інфекціями були проведені імунологічні дослідження, в результаті яких була виявлена вторинна імунологічна недостатність. Зниження функціональної активності яких клітин призводить до даної патології?

+Т-лімфоцитів

Еозинофілів

Моноцитів

Макрофагів

Мікрофагів

В-лімфоцитів
Пацієнту М. (33 роки) з попереднім діагнозом черевний тиф була проведена серологічна реакція, в результаті якої виявлено 4-кратне підвищення титру антитіл проти черевнотифозних сальмонел. Яка реакція була використана?

+Реакція Відаля

Реакція Оухтерлоні

Реакція Борде-Жангу

Реакція Вассермана

Реакція Асколі


Жінка С. (23 роки) прийшла стати на облік з приводу вагітності. Лікар призначив дослідження на наявність TORCH-інфекції. В результаті обстеження виявлені антитіла класу IgG проти вірусу краснухи. Про що свідчить такий результат?

+Про раніше перенесену інфекцію та наявність імунітету до краснухи

Про гострий період інфекції

Про необхідність перервати вагітність

Про ризик розвитку патології у дитини

Про загострення хронічної інфекції


У дитячу поліклініку звернулася мати 4-річної дитини зі скаргами на часто рецидивні бактеріальні інфекції. Які фактори адаптивного імунітету забезпечують основну протибактеріальну дію?

+Імуноглобуліни

Цитокіни

Інтерлейкіни

Інтерферони

NK-клітини


Подружня пара повністю здорова, але жінка не може завагітніти. Які лабораторні методи можуть бути використані для діагностики імунологічного безпліддя?

+Змішана лейкоцитарна реакція

Реакція бластної трансформації лімфоцитів

Реакція флуоресценції

Реакція трансформації макрофагів

Реакція Кумбса


В клініку звернулася подружня пара з проблемою безпліддя. В результаті обстеження пари були виявлені антиспермальні антитіла. Оберіть правильне твердження:

+Антиспермальні антитіла можуть бути присутніми у обох статевих патрнерів

Антиспермальні антитіла можуть бути присутніми тільки у жінок

Антиспермальні антитіла можуть бути присутніми тільки у чоловіків

Антиспермальні антитіла не є причиною безпліддя

Антиспермальні антитіла можуть бути виявлені тільки в сироватці


В клініку інституту неврології звернулася жінка з симптомами м'язової слабкості. Після проведених досліджень був поставлений діагноз - міастенія. Які аутоантитіла є ключовими у розвитку даної патології:

+Антитіла до ацетил-холінових рецепторів

Лімфоцитотоксичні антитіла

Аутоантитіла до ДНК

Аутоантитіла до мієліну

Антитіла до гістонів


Пацієнту П. (58 років) поставили діагноз - розсіяний склероз. Наявність якої специфічності аутоантитіл дозволило поставити діагноз?

+Аутоантитіла до мієліну

Антитіла до ацетил-холінових рецепторів

Лімфоцитотоксичні антитілаАутоантитіла до ДНК

Антитіла до м'язів


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка