Ми за здоровий спосіб життя. Скажемо курінню ні!Сторінка1/3
Дата конвертації05.02.2019
Розмір51,5 Kb.
  1   2   3

Тема: Ми – за здоровий спосіб життя. Скажемо курінню - НІ!
Мета: запобігати шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я підлітків(куріння); формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; виховувати у учнів бажання берегти власне здоров'я.
Обладнання та оформлення: брошури, малюнки дітей, записи на дошці.
Вислови:
«Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий».
«Не піддавайся шкідливій звичці!»
«Не спалюй своє майбутнє!»
«У Європі сьогодні курити не модно!»
«Вибирай сам — бути здоровим чи курити?»
«Здоров’я — не все, але все без здоров'я ніщо» (Сократ)

ХІД ВИХОВНОЇ ГОДИНИ«Здоров’я — не все, але все без здоров'я ніщо» (Сократ)
«Кожна людина має свободу вибору. Кожен сам вирішує, курити чи не курити, зміцнювати своє здоров'я фізичними вправами чи рости хирлявим слабаком. Проте правильний вибір може зробити тільки той, хто вже здатний відповідати за свою поведінку, за своє здоров'я та за своє майбутнє взагалі».
(епіграфи записані на дошці)
Вчитель роздає учням брошурки із гаслом « Ні курінню!». На дошці розвішені малюнки учнів про шкідливість куріння.

Вчитель. Все почалося в XV ст., коли Колумб висадився за океаном в далекій і невідомій країні. Там його здивовані матроси побачили схожих на фокусників людей, які згортали з сухого листя трубки, брали їх в рот і підпалювали... Тубільці втягували дим і випускали його назовні... Нещасні нерідко при цьому втрачали свідомість, входили в транс і навіть корчилися як від сильного болю, але, за їх словами, вже не могли жити без цього «табако»...
Всі ми знаємо, що поганий приклад може бути заразливим. Тютюн потрапив спочатку на кораблі Колумба, а потім з легкої руки його матросів — у Європу, де почав поширюватися по будинках і салонах шукачів гострих відчуттів. Втім, швидкому поширенню табакопаління почало сприяти не стільки людська цікавість, скільки жадання наживи і агресивна реклама.
В кінці XVI ст. англійці, сподіваючись на крупні бариші, завезли тютюн в «далеку Росію», але на перших порах вони зазнали фіаско. Через необережність курців в Москві та інших містах Росії почали траплятися пожежі...
Цар Михайло Федорович, побачивши, що справа прийняла настільки неприємний поворот, заборонив тютюн і навіть ввів різні покарання для тих, хто, незважаючи на заборону, продовжує балуватися небезпечним зіллям. Курців почали засилати до Сибіру, найзухвалішим з них виривали ніздрі, як небезпечним злочинцям... І народ був в цьому солідарний з урядом.
Втім, до середини XVII ст.. не лише купці, але й багато державних чиновників зрозуміли, що завдяки торгівлі тютюном можна отримувати немалі гроші... Переслідування курців повсюдно почало сходити нанівець, і, нарешті, зовсім припинилося. Почалося швидке поширення тютюну по всьому світу, процес пішов, незважаючи ні на пожежі, швидке поширення тютюну по всьому світу, процес пішов, незважаючи ні на пожежі, ні на заперечення церкви, ні навіть на явне погіршення здоров'я новоявлених залицяльників заморського зілля. Цар Петро I, наслідуючи приклад європейських королів, високим указом вирішив ввезення тютюну до Росії, оподаткувавши купців величезним митом...
А що ви знаєте про куріння та його вплив на життя і здоров’я людини?
(відповіді учнів) Учень розповідає казку про куріння. «У далекому минулому, коли тютюн тільки завезли у Вірменію, біля підніжжя Арарату жив добрий і дуже мудрий старий. Він відразу не злюбив це зілля і намагався переконати людей не вживати його.
Одного разу він побачив, як купці розклали свій отруйний товар. Вони кричали:
— Божественне листя! Божественне листя! У ньому засіб від усіх хвороб!
Навколо них зібралося багато народу. Підійшов і старий:
— Це «божественне листя» приносить людям користь: у будинок курця не зайде лиходій, його не вкусить собака, він ніколи не постаріє.
Купці з подивом подивились на старого:
— Ти правий, мудрий діду,— сказали вони. - Але звідкіля ти знаєш про такі чудові властивості «божественного листя»?
Старий усміхнувся і пояснив:
— Лиходії не зайде в будинок курця, оскільки у того, хто віддає багато грошей за тютюн і стає бідним, нічого красти. Крім того, від куріння він буде кашляти всю ніч, а злодій не заходить у будинок людини, що не спить. Через кілька років куріння людина ослабне, в неї почнуть боліти ноги, вона ходитиме з паличкою. А який же собака вкусить людину із ціпком у руці? І, нарешті, курець ніколи не постаріє, тому що помре замолоду.
Відійшли люди від купців.»
Вчитель. Якби всі прислухалися в наш час до порад мудрого старого! Дякую за розповідь, дуже цікава та повчальна.
Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молоді. Ми добре знаємо, що здоров'я - найбільша людська цінність, яку, на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу, підпушеного нам природою. Без здоров'я немає щастя. Іноді учні навмисно все роблять для того, щоб загубити своє здоров'я. Вони набувають поганих звичок, які негативно впливають на них і яких Потім не можуть позбутися, але спочатку вони про це не думають і хизуються перед друзями.. Та тільки чим? Не дуже приємно і навіть шкоди дивишся на таких дітей, знаючи, що через деякий час вони почнуть хворіти і втрачатимуть своє здоров'я. У них уже виробляється звичка.
Звичка. Що це таке? (Відповіді учнів.) Так, звичка — це те, до чого звикаєшся і без чого потім, на жаль, буває важко обійтися. Звички бувають корисні, а бувають і шкідливі. Назвіть, будь ласка, відомі вам хороші звички. (Заняття спортом, шанування старших, читання книг, звички вчасно лягати спати, бути ввічливим, не грубити, не ображати слабких і так далі).
А тепер назвіть погані звички. (Плювати на підлогу, грубити вчителям і взагалі старшим, палити, лінуватися і робити все не вчасно...) Вірно?
Медики вважають, що наша думка щодо нездатності перемогти погану звичку абсолютно необґрунтовано. Адже якщо, не дай Бог, розвинеться інфаркт міокарду або рак легені, то людина миттю кидає палити. Значить, все ж таки може... Виходить, чекав, коли «грім гряне»?
Наукові дослідження показали, що 70% курців за бажання можуть за допомогою вольового зусилля кинути палити, оскільки у них немає сильної фізіологічної потреби в тютюні. А ось 5—10% застарілих курців дійсно потребують допомоги лікарів. Як ви думаєте, наші школярі, що брали участь у тестуванні, відносяться до тих 70%, які безболісно можуть залишити шкідливу звичку, або до 5—10% застарілих курців? Відповідь абсолютно ясна... Отже, тут вся справа в характері, вірніше, в його силі.
Знайте, що, на думку медиків:

1 цигарка скорочує життя на 15хв;

1 пачка цигарок — скорочує життя на 5 годин;

той, хто палить 1 рік, втрачає 3 місяці життя;

хто палить 4 роки — втрачає 1 рік життя;

хто палить 20 років — 5 років;хто палить 40 років — 10 років.
Давайте докладніше розглянемо приведені дані. Звичайно, вони мають умовний характер. Я абсолютно згодна з тими, хто вважає, що тривалість життя того або іншого курця скоротиться не обов'язково саме на вказане число років. Але щодо того, що скоротиться, можете не сумніватися. До складу тютюнового диму входить більше трьох тисяч шкідливих речовин, причому одне страшніше за інше. Назву деякі з них: нікотин, миш'як, свинець, чадний газ... І багаточисельні хімічні сполуки. 25% цих речовин осідає в організмі курця, 5% залишається в недопалку, 20% згорає, 50% потрапляє в повітря...
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка