Очні хворобиСторінка1/18
Дата конвертації28.01.2019
Розмір0,83 Mb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
Державна установа “Центральний методичний кабінет

підготовки молодших спеціалістів” МОЗ України
офтальмологія

ПРОГРАМА

для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів

І—ІІІ рівнів акредитації за спеціальністю

5.12010101 “Лікувальна справа”


Київ


2011

ОФТАЛЬМОЛОГІЯ
Укладач
З.О. Яшан — викладач вищої категорії Вінницького базового медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного.

Програму розглянуто і схвалено на засіданні циклової комісії хірургічних дисциплін (протокол № 9 від 06 квітня 2011 р.) та методичної ради Вінницького медичного коледжу (протокол № 8 від 12 квітня 2011 р.).

Програму розглянуто і схвалено опорною цикловою комісією дисциплін хірургічного профілю Вінницького базового медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного на спільному засіданні 04 жовтня 2011 р., протокол № 1.
Рецензенти:
Й.Р. Салданпрофесор, доктор медичних наук, завідувач кафедри очних хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова;

А.Г. Дугельний — завідувач міського центру мікрохірургії ока м. Вінниці.

 МОЗ України, 2011

 ВСВ “Медицина”, 2011

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Навчальну програму з дисципліни “Офтальмологія” складено для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів І—ІІІ рівнів акредитації за спеціальністю 5.12010101 “Лікувальна справа” відповідно до складових галузевих стандартів вищої освіти — ОКХ і ОПП, затверджених МОН України і МОЗ України в 2011 р., та навчальних планів 2011 р.

Мета прграми — забезпечити майбутніх фельдшерів знаннями та уміннями, які їм необхідні для надання медичної долікарської допомоги, догляду за пацієнтами з хворобами та травмами очей, проведення диспансеризації населення та профілактики очного травматизму.

Навчальна програма дисципліни передбачає вивчення предмета послідовно за розділами та темами.

Під час вивчення всіх розділів необхідно наголошувати на:


  • особливому значенні зору в життєдіяльності людини, завдяки чому людина отримує інформацію про навколишній світ;

  • зв’язку хвороб ока із захворюваннями інших органів і систем, вплив на орган зору факторів зовнішнього середовища.

Навчальна програма лекцій передбачає надати знання з анатомо-фізіологічних особливостей органа зору, оптичної системи ока, зорових функцій та методів їх дослідження, ознайомити з видами клінічної рефракції, механізмом акомодації, підбором окулярів, сучасними методами оперативного лікування.

Важливо звернути особливу увагу на хвороби очей соціального значення: туберкульозне ураження ока, інфекційні кон’юнктивіти, ураження органа зору при загальних захворюваннях організму (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо).

Програма передбачає вивчення очних хвороб та станів ока, що потребують надання невідкладної медичної допомоги: ураження переднього відділу очного яблука, іридоцикліт, травми органа зору тощо. Значну увагу приділено глаукомі, яка є однією з основних причин сліпоти, та очному травматизму.

Необхідно звернути особливу увагу на можливе ураження органа зору на фоні гіпертонічної хвороби, захворювань нирок, цукрового діабету, грипу, вживання алкоголю, наркотиків та куріння.

Під час занять студенти ознайомлюються з роботою офтальмологічного кабінету поліклініки й стаціонару, з методами обстеження органів зору та визначають функції органів зору. Під керівництвом викладача студенти виконують окремі маніпуляції: промивання кон’юнктивального мішка, закапування крапель в очі, закладання мазі за повіки, накладання пов’язок на очі, видалення з кон’юнктиви та рогівки сторонніх тіл, вимірювання внутрішньоочного тиску, ознайомлюються з технікою промивання слізних шляхів.

Для оптимізації навчального процесу слід використовувати різні методи самостійної роботи, наочні та технічні засоби, вміти працювати за комп’ютером тощо.


Після вивчення дисципліни студенти повинні знати:

  • анатомо-фізіологічні особливості органа зору;

  • зорові функції та методи їхнього дослідження;

  • види клінічної рефракції, клінічні ознаки прогресуючої міопії та методи її профілактики;

  • принципи й методи лікування хворих на очні хвороби; лікарські засоби, які найчастіше застосовуються в офтальмології;

  • основні клінічні форми захворювань очної ямки, рухового та сльозового апарата, повік і методи лікування хворих; епідеміологію, етіологію, клінічну картину, лікування й профілактику захворювань кон’юнктиви; загальні ознаки, види кератиту, долікарську допомогу при цьому; особливості природженої катаракти, розвиток набутої катаракти, методи лікування хворих; основні симптоми глаукоми, клінічну картину гострого нападу глаукоми та надання долікарської допомоги; види ушкоджень органа зору, діагностику та надання першої допомоги.Каталог: files -> 2014
2014 -> Підсумки роботи гімназії за 2013-2014 навчальний рік. Завдання на новий навчальний рік
2014 -> Програма для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів
2014 -> Програма для вищих медичних навчальних закладів і ііі рівнів акредитації за спеціальністю 12010105 «Акушерська справа»
2014 -> Програма для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів
2014 -> Програма для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів
2014 -> Основи мікробіології
2014 -> Програма для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів
2014 -> Акушерство
2014 -> До наказу Міністерства охорони здоров’я України
2014 -> Пояснювальна запаска


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка