Практичний посібник для роботи з батьками в загальноосвітньому закладіСторінка1/155
Дата конвертації25.01.2019
Розмір1,42 Mb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   155

Деражнянський навчально – виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №3, ліцей»


Криськова Валентина Дмитрівна

заступник директора з виховної роботи

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК ДЛЯ РОБОТИ З БАТЬКАМИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ ЗАКЛАДІ

Деражня 2012


Практичний посібник для роботи з батьками в загальноосвітньому закладі.
В посібнику вміщено методичні рекомендації по роботі з батьками, матеріали для підготовки і проведення батьківських зборів, розробки бесід з батьками з різноманітних аспектів сімейного виховання. А також сценарії батьківських зборів та родинних свят.

Посібник буде корисний для адміністрації школи, класних керівників, батьків.


ВСТУП.


З-поміж багатьох функцій, які виконує сім'я, найважливішою є виховна. Проте сім'я не є ізольо­ваним мікросередовищем: багатоканальні зв'язки з'єднують її із суспільством; різноманітні зовнішні чинники впливають на ЇЇ виховну функцію. Важ­ливе місце тут посідають заклади освіти, педагоги, які завдяки фаховій освіті володіють необхідними психолого-педагогічними знаннями, професійни­ми вміннями і навичками, є важливою складовою в педагогічному трикутнику «дитина—батьки— вчитель».

Важливу функцію координації виховних дій сім'ї за сучасних умов покладено на освітній заклад, і від того, як організована і реалізована робота з батьками кожного навчального закладу і кожного його окремого класу, значною мірою залежить успішність процесу навчання і виховання дітей. Суттєвим за своєю значущістю завданням є широ­ке залучення батьків, усіх дорослих членів сім'ї до співпраці з педагогічним колективом, до активної участі в житті навчального закладу, класу.

Установлення та підтримка педагогічної співпраці «діти — батьки — педагоги» повинні вибудовувати­ся на принципах взаємоповаги, довіри, відповідальності та рівноправного партнерства.

Основою такої співпраці повинна стати єдність у ставленні до дитини як до найвищої цінності. Зміст педагогічної діяльності вчителя у зазначеній співпраці повинен спрямовуватися на підвищення готовності батьків до виховання дітей, на усвідомлення ними важливості відповідального батьківства, на переда­чу всім дорослим членам родини певної психолого-педагогічної, фізіолого-гігієнічної, правової та іншої інформації, на формування у них відповідних практичних умінь та навичок.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   155


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка