Профілактика глистяних захворюваньСторінка1/4
Дата конвертації14.01.2019
Розмір71,5 Kb.
  1   2   3   4

Профілактика глистяних захворювань


Серед 250 видів гельмінтів, які здатні паразитувати в організмі людини, в Україні поширено 30 видів. А у зв'язку з міграцією населення, що стала пожвавленою останнім часом, ймовірне завезення ще й "екзотичних" паразитів, які можуть прижитися на наших теренах і стати нам "рідними".
В Україні щороку офіційно реєструють понад 600 випадків гельмінтозів на 100 тис. населення, 80% яких припадають на дітей, - каже професор Сергій Крамарев. - Але справжня кількість хворих на гельмінтози в Україні значно більша! Взяти до уваги хоча б такий факт: за статистикою, у 2004 році в нашій державі виявили 320 814 випадків гельмінтозів, водночас аптечна мережа продала аж 4 165 500 упаковок антигельмінтних препаратів.
В Україні 75% виявлених паразитозів становить ентеробіоз, 20% - аскаридоз. Тими чи тими гельмінтами уражена п'ята частина дітей, які відвідують дитячі заклади.
Останнім часом у нас стало більше гельмінтозів, які раніше були рідкісним явищем. Ідеться про опісторхоз, ехінококоз, дирофіляріоз тощо. Зокрема, кількість випадків останнього паразитозу зросла у 52 рази! А переносять збудників дирофіляріозу звичайнісінькі комарі. Почастішав токсокароз, збудником якого є собачі аскариди. Відомо, що тільки в 1 г собачих фекалій міститься 40 млн яєць токсокарозу.
Попри зростання в Україні кількості гельмінтозів, ВООЗівська стратегія боротьби з ними на 2001-2010 роки, на жаль, щось у нашій державі не дуже відчувається. Фахівця-паразитолога серед дня із свічкою з вогнем не знайдеш та й сама галузь паразитології вважається неперспективною. Тож недаремно гельмінтози виявляють зазвичай випадково.


Каталог: uploads -> editor
editor -> Алергічні захворювання
editor -> Підсумки роботи гімназії за 2013-2014 навчальний рік. Завдання на новий навчальний рік
editor -> Лекція для батьків (листопад 2011) Підготувала: Стоян А. М
editor -> Сенсорні системи рівноваги, руху, дотику, температури, болю
editor -> Тема: «Анатомо-фізіологічні особливості нервової системи у новонароджених. Геронтологічні зміни нервової системи» Спеціальність: „Сестринська справа”. Курс: іі. Кількість годин
editor -> «Хвороби крові»
editor -> 8 клас Теоретичний тур Тестові завдання (група А)
editor -> Особливі діти в закладі і соціальному середовищі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка