Програма «доступні ліки»Сторінка1/4
Дата конвертації04.11.2018
Розмір195 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4

ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»: У СЕРПНІ ПОТОЧНОГО РОКУ ОНОВЛЕНО РЕЄСТР ПРЕПАРАТІВЗ серпня 2018 року згідно з оновленим реєстром препаратів урядової програми «Доступні ліки» збільшена кількість безоплатних препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми до 59 . Загалом реєстр ліків містить 261 препарат, що підлягає реімбурсації (відшкодуванню вартості державним коштом).

Минуло більше року з початку реалізації урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає отримання пацієнтами ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безоплатно або з невеликою доплатою.

Ця програма успішно діє в Україні, вона стала невід’ємною складовою діяльності поліклініки КНП «Міська клінічна лікарня №27».

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки» Наказ МОЗ України

За повідомленням МОЗ України, до оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат, що на 22 препарати більше, ніж у минулому реєстрі. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних, – значиться на сайті МОЗ України.

Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то впродовж наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів, – значиться на сайті МОЗ.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній, які суттєво знизили ціни для українських споживачів (зокрема, компанії КРКА (Словенія, Orion (Фінляндія), AstraZeneca (Швеція).

Порядок видачі рецептів залишається незмінним. За наявності підстав їх виписують у ході прийомів лікарі-терапевти, лікарі-кардіологи, лікарі-ендокринологи  та лікарі-невропатологи. Нагадуємо про необхідність попереднього запису на лікарські прийоми. З рецептом, де зазначена діюча речовина, необхідно звернутися до аптеки, яка є учасником програми «Доступні ліки», та отримати необхідні препарати.


Каталог: wp-content -> uploads
uploads -> Кафедри охорони працi та
uploads -> *Жировий гепатоз
uploads -> Крок Лабораторна діагностика Цитологічна діагностика
uploads -> Фармакологія в системі медичних і біологічних наук. 5 Історія лікознавства і фармакології
uploads -> Фармакологія тести на крок 1 2016 для заочного відділення
uploads -> Фармакологія тести на крок 1 2016 для заочного відділення
uploads -> Практичних занять на кафедрі хірургії і дитячої хірургії з хірургії для студентів 4 курсу медичного факультету


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка