Рак ободової кишкиСкачати 141,5 Kb.
Сторінка1/32
Дата конвертації18.01.2019
Розмір141,5 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   32


РЕФЕРАТ

на тему:
РАК ОБОДОВОЇ КИШКИ


Захворюваність

У структурі онкозахворюваності в світі колоректальний рак насьогоднішній час посідає четверте місце серед пухлин, які зустрічаються найчастіше. За даними МАВР, у 2000 році в світі було зареєстровано близько 600 тисяч уперше захворілих на рак ободової кишки. У промислово розвинених країнах рак товстої кишки вийшов на 2 місце у структурі онкозахворюваності (9%) після раку молочної залози. На сьогодні у світі нараховується близько 3,5 млн. хворих на рак товстої кишки, які були виявлені за останні 5 років..

Розвинені країни несуть величезні економічні втрати , у США вартість лікування хворих на колоректальний рак посідає на сьогоднішній час друге місце, складаючи 6,5 мільярда доларів на рік і не набагато уступаючи вартості лікування хворих на РМЗ — 6,6 мільярда доларів на рік.

В динаміці за останні 10 років в Україні відзначається неухильний ріст захворюваності у чоловіків; показник зріс на 42%, у порівнянні з 1990 р., середньорічний темп приросту дорівнює 4%. У жінок захворюваність на РОК зросла усього на 6%, а середньорічний темп приросту склав 0,5%.Смертність

РОК є однією з найчастіших причин смерті від раку. Так, у світі в 2000 р. 492 тисячі хворих померли від раку ободової і прямої кишки.Виживання залежить від стадії захворювання, раннєвиявленняпухлинисупроводжується 15%кратним збільшенням показників виживання у порівнянні з розповсюдженими стадіями. Треба підкреслити, що ранній рак ободової кишки у переважній кількості пацієнтів протікає безсимптомно тому ранні пухлини можуть бути виявлені лише випадково або при цілеспрямованому ендоскопічному обстеженні в плані скринінгу.

Пухлини ободової кишки створюють більше 2/3 усіх випадків колоректального раку, причому в 35% випадків пухлини локалізуються в проксимальних відділах кишки і тому їх виявлення поєднано з певними труднощами.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   32


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка