Спосіб лікування бронхообструктивних захворювань легенівСкачати 33,51 Kb.
Дата конвертації04.02.2019
Розмір33,51 Kb.

ІНФОРМАЦІЯ

про медико-біологічне нововведення,

яке рекомендується для впровадження
Шифр і назва НДР та строки виконання - А 96.01, "Розробити інтегровану медичну технологію діагностики, лікування і профілактики хронічного бронхіту на основі вивчення його основних синдромів", 1996 - 1998 рр.
Назва наукової рекомендації.

Спосіб лікування бронхообструктивних захворювань легенів.


Анотація.

До впровадження пропонується спосіб лікування бронхообструктивних захворювань легенів, який полягає в тому, що на тлі застосування бронхолітичних препаратів та кортикостероїдів додатково призначаються інгаляції та внутрішньом`язоі введення ербісолу у фармакопейно допустимих дозах один раз на добу. При цьому спостерігається нормалізація системного та місцевого імунітету, ліквідація запального процесу в бронхах, підвищення ефективності лікування та подовження фази ремісії захворювання.

Ербісол - це новий, синтезований в Україні, препарат загальнобіологічної та імунобіологічної дії. Він являє собою комплекс низькомолекулярних продуктів неповного гідролізу компонентів ембріональної тканини великої рогатої худоби. Характерною особливістю ербісолу є його здатність активізувати системи організму, що контролюють гомеостаз, й тим самим впливають на різні патологічні процеси в організмі, залишаючись практично індиферентними для здорового організму.

Завдяки застосуванню ербісолу в комплексній терапії обструктивних захворювань легень поліпшується функція зовнішнього дихання, бронхіальна прохідність на всіх рівнях дихальних шляхів, нормалізується системний і місцевий імунітет, наступає протизапальна дія, значно послаблюються або зникають клінічні симптоми бронхообструктивних захворювань і в результаті цього досягається скорочення термінів: подолання бронхіальної обструкції на (2,6  0,3) діб; ліквідації запального процесу в бронхах на (1,4  0,2) діб; нормалізації місцевого імунітету в дихальних шляхах (2,1  0,3) діб; стаціонарного лікування хворих на (1,6  0,2) діб; стабілізації або ліквідації клінічних симптомів недуги (3,4  0,2) і на (2,7  0,1) діб відповідно; збільшення частоти повного клінічного ефекту на 25.0 %; зменшення кількості загострень бронхообструктивних захворювань протягом року після проведеного лікування на (1,9  0,2) разів.

Показання для застосування - бронхообструктивні захворювання легень (бронхіальна астма, хронічний обструктивний бронхіт, гострий бронхіт з обструктивним синдромом та інші, в тому числі з атрофією слизової оболонки трахеї та бронхів.

Апробація запропонованого способу проведена у відділеннях технологій лікування НЗЛ та бронхіальної астми Інституту фтизіатрії і пульмонології АМН України.

На "Спосіб лікування бронхообструктивних захворювань легенів", отримано патент України N 20268А від 15.07.97р.
Перелік необхідного обладнання - наявність ербісолу та інгаляційних приладів.

Послуги розробників для оволодіння нововведенням - методичні рекомендації "Хронічний обструктивний бронхіт", Київ, 1998 р. Курси інформації та стажування.

Установа-розробник, адреса і реквізити:

- Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України, Київ, МСП - 680, узвіз Протасів яр, 7, р/р Державного казначейства 40201656007 в Оперу НБУ по Києву та Київській області, МФО 321024, код 02011964.Прізвище, ім’я та по батькові авторів-розробників, контактний телефон:

Дзюблик Олександр Олександрович, Мельник Василь Михайлович, Когосова Любов Соломонівна, Новосад Фелікса Йосипівна, Демченко Олена Рудольфівна, Николаєнко Олександр Миколайович, Венгеров Борис Борисович,

Відповідальний за впровадження - Дзюблик Олександр Ярославович, контактний телефон 277-62-42.

Висновок Вченої Ради інституту.

Нововведення є результатом виконання НДР. Сучасний підхід до терапії хворих з бронхообструктивним захворюваннями вимагає застосування сучасних комплексних методів лікування. Запропонований спосіб лікування цих захворювань є перспективним, так як до комплексного лікування додається новий вітчизняний високоефективний препарат ербісол, якому притаманна широка біологічна дія - імунокорегуюча, протизапальна, регенеративна. Його застосування дозволяє підвищити ефективність лікування, скоротити терміни лікування та подовжити ремісію в перебігу захворювання.

Новий метод лікування може бути впроваджений шляхом проведення курсів інформації та стажування, ознайомлення з методичними рекомендаціями. Термін впровадження 1998-2000 рр.

Нововведення може бути рекомендоване до застосування в пульмонологічних та терапевтичних відділеннях лікувальних закладів для лікування хворих з бронхообструктивними захворюваннями легень.98.11.09.
Каталог: ftp1 -> innovation
innovation -> Профілактика туберкульозу серед медичних працівників
innovation -> Індикатор оцінки функції дихальної системи людини “вітест кс 1”
innovation -> Спосіб лікування ексудативного плевриту
innovation -> Спосіб діагностики алергічного риніту, поєднанного з бронхіальною астмою
innovation -> Спосіб лікування синдрому сонного апное у хворих на хронічний обструктивний бронхіт
innovation -> Спосіб лікування пневмоцистозу у хворих на хронічний бронхіт
innovation -> Застосування інгаляцій ліпіну та амброксолу в комплексній терапії нзл у дітей, інфікованих туберкульозом
innovation -> Технологія лікування хворих на туберкульоз легень з полірезистентними та мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу
innovation -> Живильне середовище для виділення l-форм мікобактерій туберкульозу із патологічного матеріалу хворих на туберкульоз
innovation -> Спосіб лікування бронхіальної нориці після пневмонектомії


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка