Спосіб терапії хворих на хронічний обструктивний бронхітСкачати 15,77 Kb.
Дата конвертації04.02.2019
Розмір15,77 Kb.

ІНФОРМАЦІЯ

про медико-біологічне нововведення, яке рекомендується

для впровадження
Шифр і назва НДР та строки виконання: А.96.02 "Вивчити особливості легеневого кровообігу у хворих на хронічний бронхіт в сучасних екологічних умовах з метою розробки методів корекції виявлених порушень", 96.01-98.12.

Назва наукової рекомендації: "Спосіб терапії хворих на хронічний обструктивний бронхіт".

Анотація:

Суть нововведення, яке пропонується для впровадження, полягає в тому, що в даному способі хворим на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) на тлі загальноприйнятого комплексного лікування пропонується інгаляційне введення препарату "Ліпін" у суміші з аскорбіновою кислотою взятих у межах разової середньотерапевтичної дози 1 раз на добу протягом 4-5 днів (500 мг Ліпіну і 200 мг аскорбінової кислоти на фізіологічному розчині).

Запропонований спосіб сприяє встановленню стійкої клінічної ремісії захворювання у хворих на ХОБ за рахунок антиоксидантного ефекту препаратів, що застосовуються. Використання способу дає змогу значно підвищити антиоксидантну дію відомих препаратів, одночасно знизив їх дозування, і дозволяє одержати новий високоефективний антиоксидантний засіб у вигляді суміші відомих препаратів, який сприяє нормалізації порушень вільнорадикальних процесів у хворих на ХОБ.

Показання для застосування - захворювання на хронічний бронхіт в фазі затихаючого загострення.

Спосіб пройшов апробацію в відділенні пульмонології Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України.

На розгляд в НДЦПЕ подана заява N 98063181 від 18.06.98 на видачу патенту України на винахід "Спосіб терапії хворих на хронічний обструктивний бронхіт".

Перелік необхідного обладнання: ліки (Ліпін, розчин аскорбінової кислоти), ультразвуковий або іншої конструкції інгалятор (окрім пароаерозольних).

Послуги розробників для оволодіння нововведенням: публікації в журналах, збірниках, видання інформаційного листа "Спосіб терапії хворих на хронічний бронхіт в несприятливих екологічних умовах", Київ, 1998, курси інформації і стажування, семінари.Установа-розробник, адреса і реквізити: Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України;

252000 м.Київ, МСП-650, узвіз Протасів Яр,7.Тел. 277-54-88.Прізвище, ім'я та по-батькові авторів розробників, контактний телефон, відповідальний за впровадження: Фещенко Юрій Іванович, Рекалова Олена Михайлівна, Юхимець Володимир Олексійович, Бегоулєва Жанна Борисівна, Пархоменко Наталія Володимирівна, відповідальний за впровадження - Рекалова Олена Михайлівна, тел.277-95-60.

Висновок Вченої Ради інституту (теоретична і практична значимість нововведення, термін, шляхи і обсяги впровадження):

Нововведення, що представлене, є результатом виконання прикладної НДР. Запропонований спосіб враховує патофізіологічні особливості перебігу ХОБ, є недорогим і доступним для широкого кола лікувально-профілактичних закладів терапевтичного і пульмонологічного профілю. Застосування суміші препарату "Ліпін" з аскорбіновою кислотою при лікуванні хворих на ХОБ, особливо тих, які зазнали шкідливого впливу навколишнього середовища (несприятливі виробничні чинники, радіаційні впливи та ін.) дозволяє подовжити строки клінічної ремісії захворювання у хворих на хронічний бронхіт і зменшити кількість днів непрацездатності. Термін впровадження 1999-2000 рр. Нововведення "Спосіб терапії хворих на хронічний обструктивний бронхіт" може бути впроваджено шляхом знайомства з ним на курсах інформації і стажування, семінарах, публікацій в журналах, збірниках.Спосіб простий у виконанні, доступний і може знайти широке застосування у лікувально-профілактичних закладах терапевтичного та пульмонологічного профілю.
6 листопада 1998 р.
Каталог: ftp1 -> innovation
innovation -> Профілактика туберкульозу серед медичних працівників
innovation -> Індикатор оцінки функції дихальної системи людини “вітест кс 1”
innovation -> Спосіб лікування ексудативного плевриту
innovation -> Спосіб діагностики алергічного риніту, поєднанного з бронхіальною астмою
innovation -> Спосіб лікування синдрому сонного апное у хворих на хронічний обструктивний бронхіт
innovation -> Спосіб лікування пневмоцистозу у хворих на хронічний бронхіт
innovation -> Застосування інгаляцій ліпіну та амброксолу в комплексній терапії нзл у дітей, інфікованих туберкульозом
innovation -> Технологія лікування хворих на туберкульоз легень з полірезистентними та мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу
innovation -> Живильне середовище для виділення l-форм мікобактерій туберкульозу із патологічного матеріалу хворих на туберкульоз
innovation -> Спосіб лікування бронхіальної нориці після пневмонектомії


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка