Структурна і хімічна формула



Скачати 39,97 Kb.
Дата конвертації05.05.2020
Розмір39,97 Kb.


Варіант 5


  1. Напишіть схеми синтезу Парацетамолу (вкажіть вихідні реагенти, тип реакцій; у випадку напівсинтетичних ЛЗ, напишіть реакції модифікації сполук природного походження та схему їх біосинтезу).

Фенол нітрозують натрію нітритом у кислому середовищі. Утворений п-нітрозофенол відновлюють сірководнем в аміачному середовищі до п-амінофенолу, який ацетилюють:






  1. Наведіть характеристику Сульфатіазолу за наступною схемою: структурна формула; хімічна, міжнародна непатентована та торгові назви; фармакологічна та хімічна група сполук; коротка характеристика фізико-хімічних властивостей; реакції ідентифікації; специфічні домішки; кількісне визначення; метаболізм; застосування; умови зберігання.

структурна і хімічна формула:





C9H9N3O2S2, Мол. м. 255,3

міжнародна непатентована та торгові назви

Sulfathiazolum, 4-Аміно-N-(тіазол-2-іл)бензолсульфонамід,

фармакологічна та хімічна група сполук

Фармакологічна група. J01E B07 — протимікробні препарати. Сульфаніламідні препарати

коротка характеристика фізико-хімічних властивостей

Білий або ледь жовтий кристалічний порошок, нерозчинний у воді, етері, дихлорметані, малорозчинний в етанолі. Розчиняється в розведених розчинах лугів і розведених неорганічних кислотах. Тпл — 200–203 °С.

реакції ідентифікації

‑ за ІЧ-спектром поглинання субстанції;

‑ Тпл;


‑ методом ТШХ; за утворенням брудно-фіолетового осаду з розчином міді сульфату;

‑ Препарат дає характерну реакцію на ароматичні первинні аміни.

0,1 г препарату збовтують з 3 мл 0,1 н. розчину їдкого натру протягом 1-2 хвилин і фільтрують; до фільтрату додають 1 мл розчину купрум (ІІ) сульфату; утворюється осад брудно-фіолетового кольору (відміну від інших сульфамідних препаратів).

‑ 0,05 г препарату нагрівають в сухий пробірці на полум'ї пальника; утворюється плав темно-бурого кольору і відчувається різкий запах сірководню (відміну від інших сульфамідні препаратів, крім фталазолу).

‑за реакцією утворення азобарвника з лужним розчином β-нафтолу:



Домішки:

Проводять стандартні випробування на гранічний вміст органічних домішок, сульфатів, хлоридів, сульфатної золи і важких металів, контролюють рН середовища, прозорість, кольоровість розчинів.


Кількісне визначення

‑ нітритометричним титруванням, момент еквівалентності визначають потенціометрично.





  • Спектрофотомметрично, вимірювання забарвлення при довжині хвилі 550 нм.

Метаболізується в печінці шляхом кон'югації з оцтовою кислотою, вміст в крові в ацетильованій формі - 20%. T1/2 - 3,5 год. Виводиться з організму переважно з сечею, головним чином у вільному неацетильованому вигляді, 20% - у вигляді ацетильних похідних, які при кислому значенні pH сечі нерозчинні і випадають в осад (можливість розвитку кристалурії).

Фармакологічні ефекти. Антибактеріальна (бактеріостатична) дія відносно стрептококів, пневмококів, гонококів, стафілококів, кишкової палички.

Застосування. Опіки всіх ступенів, включаючи радіаційні; пролежні, трофічні виразки гомілки, пневмонія, менінгіт, стафілококовий та стрептококовий сепсис.

Зберігають у щільно закупореній тарі у захищеному від світла місці.


  1. Визначити масову частку (%) пероксиду водню в розчині, якщо на титрування 10,00 мл лікарського засобу витрачено 18,40 мл 0,1М розчину перманганату калію (КП=1,0018); об'єм мірної колби - 100 мл, об'єм піпетки -10 мл.

S=2,5


2О2 + 2МnО4- + 16Н+ = 5О2 + 2Мn2+ + 8Н2О









  1. Визначити об'єм 0,1 М розчину соляної кислота (КП = 1,2044), який буде витрачено на титрування наважки 0,2152г ртуті окису жовтого, якщо відсотковий вміст його в лікарському засобі - 99,85%.

HgO + 4KI + H2O → K2HgI4 + 2KOH

KOH + HCl → KCl + H2O

S=0,5



  1. Визначити масу наважки цинку сульфату, якщо на її титрування витрачено 20,72 мл 0,05М розчину трилону Б (КП = 1,0912). Масова частка цинку сульфату в лікарському засобі - 99,85%.





Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка