Створені своїми руками вироби із шкіри – це справжнє чудоСторінка1/11
Дата конвертації05.02.2019
Розмір415 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Створені своїми руками вироби із шкіри – це справжнє чудо !Чудо , яке робить людей ближчими , добрішими , розкриває серця і душі назустріч один одному .


Методист СЮТБабій Олена Олександрівна
Ми знаємо , що шкіра здавна використовувалася в основному в побутових цілях . З неї шили одяг , гаманці , сумки , пояси , футляри , головні убори , кінську збрую . Створювалось народне мистецтво в основному християнами, ремісниками . Деякі промисли мають багатовікову історію яка переходить в стародавні традиції (ткацтво , гончарство) , інші виникли в останні десятиріччя . З одним із видів декоративно – прикладного мистецтва , а саме з «технікою шкіряної пластики» хочу вас
познайомити .

Я пропоную навчитися виготовляти із шкіри оригінальні прикраси (із одного предмета та в комплекті ) . Це можуть бути броші , сережки , кулони , браслети , кольє , заколки , брилоки ,

можна виготовити прекрасні панно для оздоблення інтер’єру будинків . Виробами із шкіри можна прикрасити одяг , пояси , гудзики , взуття , сумки , головні убори . І нарешті всі ці вироби можуть стати гарним , незабутнім подарунком .

Перед початком роботи дуже важливо навчитися бережливому cтавленню до природніх ресурсів і господарському використанню сировини та матеріалів . Ще з давніх віків таке ставлення було характерним для будь-якого народу , який міг знайти застосування знайденому на дорозі цвяху , підкові і навіть зів’ялому вінку . Як часто той хто займається творчістю , скаржиться на те , що не вистачає матеріалів , немає з чим працювати , тому працюючи з шкірою я вирішила дати ще одне життя стареньким черевичкам , сумочкам , гаманцям , рукавичкам – в наших руках вони перетворюються на квіти , травинки , листочки , гілочки .Робота з шкірою особливо цікава дітям починаючи з 10 років . Обробка цього нового для них матеріалу привчає бути більш відповідальними . Адже їм доручають працювати з свічкою , шилом , сірниками , шпильками , пінцетом , ножицями . Фантазуючи і старанно вирізаючи листочки , пелюстки , шишички , діти навіть не підозрюють , яку велику користь приносить їм ця праця . А справа ось у чому . Коли дитина ріже шкіру , вона прикладає набагато більше зусиль , чим при роботі з папером чи тканиною , а це не тільки розвиває м’язи , а й добре масажує активні точки пальців рук , при цьому покращується робота всіх органів дитини , її самопочуття , психологічний стан . До того ж шкіра – це натуральний матеріал , який несе в собі багато позитивної енергії . Діти вчаться розпізнавати натуральну шкіру .
Вона буває свиняча , теляча , овеча , козяча , шкіра екзотичних тварин , а також рептилій і риб . Відрізняти натуральну шкіру від штучної .
Знайомляться з різними прийомами обробки шкіри : штампування , гравірування , мозаїка , тиснення ,
обпалювання . Вчаться поєднувати ці способи доповнюючи їх вишивкою , аплікацією , випалюванням , різними накладками із камінців , намиста , бісеру .
В учнів повинна виробитись і закріпитись звичка до аналізу споживчих , економічних , екологічних потреб суспільства , здатність оцінювати ідеї виходячи з реальних потреб , матеріальних можливостей і умінь , вибирати найбільш вдалий економічний спосіб виготовлення об’єкта праці , який відповідав би вимогам дизайну .
Привчання до самостійної роботи , стимулює пізнавальний , емоційний і моторний розвиток . Враховуються потреби дітей в залежності від індивідуальних можливостей , вікових особливостей , зацікавлення , здібностів учнів .
Під час виконання різних технологічних операцій розвивається творче мислення , естетичні смаки , художні здібності , з’являється потреба в гарній , що радує зір , роботі .Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка