Тактична медицинаСкачати 191,79 Kb.
Сторінка1/18
Дата конвертації05.02.2019
Розмір191,79 Kb.
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18
    Навігація по даній сторінці:
  • 3 зони

Тактична медицина – самий молодий розділ медицини, який з’явився наприкінці ХХ століття. Експерти країн НАТО проаналізували поранення, надання допомоги і виживання при різних методиках надання допомоги і зібрали певний алгоритм дій, які призводять до зменшення бойових втрат. Ці алгоритми, протоколи впровадились, як обов’язковий етап навчання бійців в усіх країнах членах НАТО. Що призвело до значного зменшення бойових втрат.

Тому і в Україні, з початком бойових дій на Сході, активно впроваджуються в навчання мобілізованих і офіцерів стандарти тактичної медицини країн НАТО.

Виділяють постулати( принципи) тактичної медицини:


  1. Тактика найперша( перш за все), а далі медицина

  2. Здоров’я в обмін на життя (бійці можуть нехтувати здоров’ям, головне – вижити, надати допомогу пораненому при смертельних пораненнях)

  3. В першу чергу використовуємо аптечку пораненого

В тактичній медицині виділяють 3 зони, в залежності від рівня небезпеки для життя:

  1. Червона зона – зона обстрілу – найбільш небезпечна для життя. Тому пересуваємся як правило лежачи і лежачи надаємо всю допомогу пораненому, яка обмежена зупинкою критичної кровотечі. Прикриваємся пораненим.

  2. Жовта зона – зона укриття – умовно безпечна зона, але треба пам’ятати, що в будь-який момент ця зона може стати небезпечною. Тому пересуватися ми можемо на колінах чи напівприсядки. Арсенал нашої допомоги медичної вже розширений: ми боремось з усіма критичними пораненнями і не критичними, готуємо до евакуації.

  3. Зелена зона – безпечна для життя зона. Пересуваємось в повний зріст. Є вже медики, лікарі, приміщення, світло, проводять операції. Надають високоспеціалізовану медичну допомогу.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка