Тиждень підтримки грудного вигодовування: основні принципи успішного грудного вигодовування Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування»Скачати 15,61 Kb.
Дата конвертації11.01.2019
Розмір15,61 Kb.

Тиждень підтримки грудного вигодовування: основні принципи успішного грудного вигодовування
Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

Різні організації, що підтримують традиційне природне грудне вигодовування проводять різні заходи для привернення уваги широкої громадськості до даної проблеми. Проводяться роз’яснювальні лекції для вагітних жінок, матерів-годувальниць, для персоналів пологових будинків.

Кожна мати повинна знати принципи успышної лактації, що були підтверджені сучасною науковою медициною: 1. Важливо якомога раніше прикласти дитину до грудей.

Це треба зробити ще в пологовій залі. Раннє прикладання до грудей важливе як для дитини, так і для мами. При народженні кишечник, слизові оболонки і шкіра дитини неадаптовані до прийняття їжі. Перше грудне молоко – молозиво – сприяє розвитку нормальної мікрофлори у кишечнику малюка. Молозива небагато, але це саме той об’єм, що потрібен новонародженому. Для мами перше раннє прикладання до грудей сприяє рефлекторному скороченню матки і відділенню посліду, швидкому завершенню пологів. Раннє прикладання сприяє збільшенню кількості молока і тривалому грудному вигодовуванню.

 1. З самого початку виключіть годування з пляшки та використання пустушки.

Перше, що повинне потрапити до ротика малюка – це груди його матері. Малюк має навчитися правильно захоплювати і смоктати ваші груди. Не застосовуйте соски, пустушки, пляшки й надалі – це дозволить вам уникнути відмов від грудей, мати достатню кількість молока і бути в постійному контакті з малюком. Пам’ятайте, що чим частіше ви годуєте грудьми, тим більше молока у вас буде.

 1. Не обмежуйте тривалість годування і не відривайте дитину від грудей раніше, ніж вона сама їх відпустить.

Для дитини перебування біля грудей – це не тільки харчування, це відчуття захищеності, комфорту та близькості з матір’ю.

 1. Годуйте малюка вночі.

Дитина швидко росте і не може витримати великих проміжків часу без годування. Годування вночі допомагає забезпечити малюка молоком наступного дня.

 1. Дитині важливо з самого початку бути разом з матірю.

Спільне перебування має багато переваг, наприклад:

 • мама швидко вчиться реагувати на сигнали дитини, це допомагає встановленню міцних емоційних і психологічних звязків;

 • малюк відчуває себе захищеним;

 • мама більш впевнено годує дитину і може прикладати її до грудей, як тільки малюк цього схоче (не менше 8-12 разів на добу);

 • при спільному перебуванні знижується ризик розвитку інфекційних захворювань.

 1. Величезне значення має положення малюка біля грудей.

Це запорука комфортного, ефективного годування і, відповідно, успішної лактації. Даючи груди, тримайте малюка дуже близько, животиком до себе. Ваш сосок має бути на рівні носика дитини. Чекайте, щоб маля широко розкрило ротик і прикладіть його так, щоб воно захопило не тільки сосок, але й велику частину ареоли.

 1. У жодному випадку до 6 місяців не давайте дитині води, чаю або інших продуктів.

Цим ви захищаєте маля від інфекцій, алергії і розладів кишечнику та забезпечуєте дитину повноцінним харчуванням.

 1. Не мийте спеціально груди до і після годування.

Надмірне миття з милом пересушує шкіру сосків, може призвести до їх розтріскування, а також змиває зі шкіри матері корисну для дитини мікрофлору.

 1. Не зціджуйте молоко без особливої необхідності.

Зціджування потрібне тільки у разі вимушеної розлуки матері і дитини, або коли дитина не може смоктати груди.

 1. Щоб маля росло здоровим, як закладено природою, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я рекомендує годувати дитину грудьми не менше двох років, з яких півроку – виключно грудним молоком.


Дотримуючись цих простих принципів, ви зможете захистити себе від проблем при годуванні малюка грудьми. Щасливі, сповнені любовю, незабутні хвилини годування супроводжуватимуть вас радощами і вдячністю вашої крихітки.
Каталог: sites -> default -> files
files -> Київ 2004 Від розробників
files -> «Невиношування вагітності» Класифікація згідно з мкх-10
files -> Медична ботаніка ● Біохімія та молекулярна біологія
files -> Проблеми розвитку соціологічної теорії: Матеріали іх всеукраїнської науково-практична конференції
files -> Методичні рекомендації наставникам студентських груп щодо виховання здорового способу життя київ 2009
files -> Робоча програма з дисципліни "Методи морфологічних досліджень"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка