Типовий навчальний план і програми з професійно-технічного навчання для закладів системи загальної середньої освіти Професія – Молодша медична сестра з догляду за хворими КодСторінка1/39
Дата конвертації02.01.2019
Розмір454 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   39


ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом


Міністерства освіти і науки України

від «____» ______________2010 р. № ___Типовий навчальний план і програми

з професійно-технічного навчання

для закладів системи загальної середньої освіти


Професія – Молодша медична сестра з догляду за хворими
Код - 5132
Кваліфікація Молодша медична сестра з догляду за хворими

Київ

2010

Загальні положення
Типові навчальні план і програми з професійно-технічного навчання на базі загальноосвітнього навчального закладу для підготовки робітників з професії „Молодша медична сестра з догляду за хворими”, розроблено на основі ДС ПТО 5132 «Молодша медична сестра з догляду за хворими» і є обов’язкові для виконання всіма МНВК і загальноосвітніми навчальними закладами, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з числа учнів 10-11 класів.

Типові навчальний план і програми професійно-технічної освіти містять:  • освітньо-кваліфікаційну характеристику випускника професійно-технічного навчального закладу;

  • типовий навчальний план підготовки кваліфікованих робітників;

  • типові навчальні програми з навчальних предметів, виробничого навчання, передбачених типовим навчальним планом;

  • критерії кваліфікаційної атестації випускників;

  • перелік основних обов’язкових засобів навчання;

  • список рекомендованої літератури.

В МНВК та ЗНЗ тривалість професійної підготовки з професії „Молодша медична сестра з догляду за хворими” складає 680 годин.

Передбачена в ДС ПТО загально-професійна підготовка вивчається учнями МНВК та ЗНЗ при здобутті загальної середньої освіти (основи галузевої економіки і підприємництва – економіка, основи правових знань – основи правознавства, правила дорожнього руху – основи життєдіяльності, інформаційні технології – інформатика тощо)

Тому типові навчальні плани для МНВК та ЗНЗ мають 3 розділи:


  • професійно-теоретична підготовка

  • професійно-практична підготовка

  • Державна кваліфікаційна атестація

Зміни у типовий навчальний план внесені за рахунок його інтеграції із типовим навчальним планом для профільного навчання на третьому ступені загальноосвітніх навчальних закладів.

Зменшення годин на професійно-теоретичну підготовку здійснено за рахунок вивчення аналогічних тем при проходженні загальноосвітніх предметів (основи медичних знань (з 52 годин зменшено до 20 годин) – біологія людини; професійна етика та деонтологія (з 34 годин зменшено до 14 годин) – етика). Теми: „Кров і кровообіг ”(8 год.), „Дихання ”(6 год.), „Травлення ”(6 год.), „Обмін речовин і енергії ”(6 год.), „ Шкіра”(8 год.), „Вища нервова діяльність”(6 год.), „Розмноження та індивідуальний розвиток людини” (8 год.), „Моральні виміри спілкування ”(10 год.). Керуючись Положенням про навчання з питань охорони праці (Наказ №27 від 17.02.99 п.2.1.3).

Предмет ,,Спеціальний догляд за хворими” з 64 годин зменшено до 36 годин, за рахунок збільшення професійно-практичної підготовки до 272 годин і засвоєння відповідних професійних компетенцій на уроках виробничого навчання.

Термін навчання для учнів, які здобувають професійно-технічне навчання та повну середню освіту – 2 роки.

Професійно-практична підготовка проводиться у вигляді виробничого навчання в навчальній лабораторії та відділеннях центральних лікарень, а також виробничої практики в кількості 120 годин, яка проходить у літній період після закінчення 10-го класу, а в 11 класі під керівництвом майстра передбачено 126 годин проходження виробничої практики під час канікул та в позаурочний час.

Відпрацювання та зарахування виробничої практики необхідно як допуск до кваліфікаційного екзамену.

Освітньо-кваліфікаційні характеристики випускника складені на основі кваліфікаційної характеристики Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП Випуск 1, Розділ 1 “Професій керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, які є загальними для всіх видів економічної діяльності”, Краматорськ, 2005р.), досягнень науки і техніки, впровадження сучасних технологічних процесів, передових методів праці, врахування регіональних особливостей галузі, потреб роботодавців і містять вимоги до рівня знань, умінь та навичок. Крім основних вимог до рівня знань, умінь та навичок до кваліфікаційних характеристик включено вимоги, передбачені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, „Загальні положення”, п. 7, вип.1, розд.2, Краматорськ, 2005 р.

МНВК та ЗНЗ мають право відповідно до змін у техніці, технологіях, організації праці тощо, самостійно визначати варіативний компонент змісту професійно-технічної освіти у робочих навчальних планах (до 20 відсотків у межах загального часу) та робочих навчальних програмах (до 20 відсотків навчального предмета і виробничого навчання). Зміни затверджуються згідно діючої нормативної бази.

Типовими навчальними планами передбачено тижневе навантаження учнів не більше 6 годин теоретичного навчання або 6 годин виробничого навчання. Під час проходження виробничої практики можливе навантаження учнів до 30 годин на тиждень.

Виробниче навчання проводиться у відповідності до програми професійно-практичної підготовки. Перелік навчально-виробничих робіт з професії розробляється майстром виробничого навчання і визначає завдання, що виконують учні на заняттях виробничого навчання.

Після завершення навчання кожний учень повинен уміти самостійно виконувати всі роботи, передбачені освітньо-кваліфікаційною характеристикою, технологічними умовами і нормами, встановленими у відповідній галузі.

До самостійного виконання робіт учні допускаються лише після навчання і перевірки знань з охорони праці.

Кваліфікаційна пробна робота проводиться за рахунок часу, відведеного на професійно-практичу підготовку. Перелік кваліфікаційних пробних робіт розробляється відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційних характеристик.

Критерії кваліфікаційної атестації випускників визначаються 12-ти бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень учнів, слухачів. Присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня „кваліфікований робітник” відповідної категорії можливе за умови отримання учнем не менше чотирьох балів за критеріями кваліфікаційної атестації.

Особі, яка опанувала курс професійно-технічного навчання, успішно пройшла кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень “кваліфікований робітник” з набутої професії відповідної категорії та видається свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації, зразок якого затверджено Кабінетом Міністрів України.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Інформаційне повідомлення «Факти про алкоголь та наслідки його вживання»
downloads -> «Шкідливість алкогольного впливу»
downloads -> «Сигарети, алкоголь, міфи та реальність»
downloads -> Урок тренінг. Мета: ознайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю; вчити приймати свідомі рішення; розвивати особисту і громадянську
downloads -> Діяльність психологічної служби з профілактики і корекції алкоголізму та наркоманії серед неповнолітніх
downloads -> Про шкоду паління та алкоголізму
downloads -> Профілактика вживання алкоголю серед молоді
downloads -> Про шкідливість алкоголю і куріння
downloads -> Тема Алкоголь та здоровя
downloads -> Картка навчального закладу, що має статус експериментального навчального закладу


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   39


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка