Загальні питання з вірусологіїСторінка1/72
Дата конвертації28.11.2018
Розмір3,14 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72

ДО УВАГИ СТУДЕНТА
Особливості професійної діяльності лікаря зобов’язують викладача під час підготовки студента застосовувати об’єктивні та інформативні методи оцінювання знань та умінь. Це пов’язано з необхідністю засвоєння студентами-медиками на рівні усвідомлення великого обсягу матеріалу, який становить систему теоретичних знань, та закладає основу для формування практичних навичок. Ця особливість підготовки майбутнього лікаря й зобов’язала Міністерство охорони здоров’я України ввести до системи вищої освіти загальнодержавний ліцензійний іспит “Крок 1. Загальна лікарська підготовка”.

Наукові дослідження свідчать про те, що тестування з метою перевірки знань студента можна розглядати як метод оцінювання, який відповідає основним методичним критеріям якості та забезпечує об’єктивність процесу навчання. Одночасно тестування – метод обробки даних про навчальну діяльність та їх інтерпретацію. Це питання є надзвичайно важливим, оскільки оцінювання знань студента відповідно до кредитно-рейтингово-модульної системи повинно бути стандар-тизованим і достатньо уніфікованим.

Зовнішнє оцінювання якості підготовки студента-медика з фундаментальних біомедичних наук здійснюється Центром тестування при МОЗ України і проводиться у формі ліцензійного іспиту “Крок 1. Загальна лікарська підготовка”. Медична мікробіологія, імунологія та вірусологія – одна з фундаментальних дисциплін. Контроль результату нав-чання студента посилює внутрішню мотивацію викладача з кожної фундаментальної дисципліни до гарантування якості навчання, дає можливість викладачу виявити слабкі місця у підготовці студента, а студенту – зрозуміти, які теми потребують доопрацювання.

Навчальне видання містить сучасну інформацію, яка подана у ситуаційних задачах з мікробіології (розділ “Спеціальна вірусологія”), які отримані з бази даних Центру тестування професійної компетенції спеціалістів при Міністерстві охорони здоров’я України для вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації та ситуаційні задачі з буклетів за попередні роки.

У навчальному виданні ситуаційні задачі згруповані відповідно до основних розділів спеціальної вірусології: збудники гострих респіраторних вірусних інфекцій, збудники кишкових інфекцій вірусної етіології, збудники гепатитів вірусної етіології, збудники природно-вогнищевих вірусних інфекцій, збудники натуральної віспи та сказу, збудники герпес-вірусних інфекцій, ретровіруси, деякі інші питання з мікробіології.

Кожний тематичний блок ситуаційних задач починається малюнками1, які висвітлюють особливості мікробіології відповідної групи інфекцій і дадуть можливість студенту обґрунтовано зрозуміти сутність певних ситуаційних задач та краще запам’ятати відповідь на них.

Кожна ситуаційна задача містить тільки одну правильну або найкращу відповідь, яку студенту необхідно вибрати з наведених відповідей.


Каталог: library -> docs -> rio -> 2010
2010 -> Методичні вказівки до практичних занять з історії медицини для студентів 1-го курсу спеціальності "Лікувальна справа"
2010 -> Методичні вказівки до практичних занять з історії медицини для студентів 1-го курсу спеціальності "Лікувальна справа"
2010 -> Методичні вказівки для доаудиторної підготовки до практичних занять з
2010 -> Методичні вказівки для доаудиторної підготовки до практичних занять з
2010 -> Методичні вказівки до практичних занять 3 курсу «Загальної хірургії»
2010 -> Методичні вказівки для доаудиторної підготовки до практичних занять з
2010 -> Методична розробка


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72


База даних захищена авторським правом ©medicua.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка